Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

36-letni recydywista z gminy Chojnów zatrzymany po pościgu przez chojnowskich dzielnicowych

Autor admin
Data utworzenia: 06 kwiecień 2017, 12:22 Wszystkich komentarzy: 1


36-letni recydywista z gminy Chojnów zatrzymany po pościgu przez chojnowskich dzielnicowych

8 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mieszkańcowi gminy Chojnów, podejrzanemu o kradzież przewodów miedzianych z terenu kopalni. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu przez chojnowskich dzielnicowych. Straty zostały oszacowane na ponad 10 tysięcy złotych.

- 4 kwietnia br. około godziny 18.00 dzielnicowi Komisariatu Policji w Chojnowie otrzymali informację od oficera dyżurnego o zgłoszeniu, z którego wynikało, że mężczyzna ubrany na ciemno dokonuje kradzieży kabli na terenie kopalni. Policjanci natychmiast udali się na interwencję. Funkcjonariusze zbliżając się do miejsca gdzie miało dojść do kradzieży mienia zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu podjął próbę ucieczki. Po chwili pościgu dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, którym okazał się być 36 – letni mieszkaniec gminy Chojnów. Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu - informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji.

- Jak ustalili policjanci, podejrzany ma na swoim koncie, co najmniej 3 przestępstwa, których dokonał w ostatnim czasie. Zatrzymany mężczyzna dwukrotnie dokonał kradzieży przewodów miedzianych z terenu tej samej kopalni. Jego trzecie podejście zakończyło się w policyjnej celi. Łupem wielbiciela cudzego mienia padły przewody miedziane. Wartość strat, które powstały na skutek jego działalności oszacowano na kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

W chwili obecnej policjanci wyjaśniają okoliczności spraw oraz ustalają, co stało się ze skradzionym mieniem.

Zatrzymany mieszkaniec gminy Chojnów jest recydywistą. W przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu; za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwo popełnione w recydywie grozi kara zwiększona o połowę.Komentarze

Do trzech razy sztuka ;)
PS: I bardzo dobrze, złodziejowi powinni ręce poucinać. Byłaby przestroga dla innych!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.