Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Co jest grane w Chojnowie?

Autor Kasia_
Data utworzenia: 06 kwiecień 2017, 20:00 Wszystkich komentarzy: 0


Co jest grane w Chojnowie?

Weekend to świetny czas na spędzenie czasu w kinie z rodziną lub przyjaciółmi. W tym tygodniu chojnowskie Kino Kultura przygotowało ciekawy repertuar. Zachęcamy do zapoznania się z rozpiską seansów.

PIĘKNA I BESTIA

piątek, godz. 16.30

sobota, godz. 14.30; 17.00

Familijny musical fantasy. Nowa odsłona jednej z najbardziej znanych historii miłosnych. „Piękna i Bestia” to francuska baśń ludowa z XVIII wieku, która wielokrotnie była adaptowana na potrzeby literatury, filmu i teatru. W wersji Disneya w rolach głównych występują Emma Watson, Luke Evans i Dan Stevens. Produkcja zachwyca bogactwem robiących duże wrażenie efektów specjalnych, pięknymi kreacjami oraz wyjątkową, wzruszającą muzyką. Film przypadnie do gustu zarówno małym, jak i dużym wielbicielom dużego ekranu. Magiczny świat pochłania widzów i bez końca zaskakuje. Całość robi tak dobre wrażenie, że po zakończonym seansie ma się ochotę zaklaskać.


MARIA SKŁODOWSKA-CURIE

piątek, godz. 19.00

sobota, godz. 19.15

Film biograficzny, opowiadający historię życia jednej z najbardziej znanych na świecie Polek – Marii Curie-Skłodowskiej – dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinach nauk przyrodniczych: fizyki i chemii. Pierwszą nagrodę otrzymała wraz mężem Piotrem Curie w 1903 roku za badania nad promieniotwórczością; drugi raz wyróżniono ją w 1911 roku za odkrycie polonu i radu, a także wydzielenie czystego radu i zbadanie właściwości chemicznych pierwiastków promieniotwórczych. Jest jedyną kobietą na świecie, która Nagrodę Nobla otrzymała dwukrotnie, oraz jedynym naukowcem, który tę nagrodę otrzymał w dwóch różnych dziedzinach. W 1906 roku, po śmieci męża, została pierwszą kobietą profesorem na paryskiej Sorbonie. W dowód uznania za zasługi na polu naukowym po śmierci pochowano ją na Panteonie w Paryżu. Jest jedyną kobietą, która spoczywa w tym miejscu.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.