Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Gminny Kiermasz Wielkanocny po raz drugi w Gminie Chojnów

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 05 kwiecień 2017, 14:52 Wszystkich komentarzy: 0


Gminny Kiermasz Wielkanocny po raz drugi w Gminie Chojnów

Do Świąt Wielkanocnych pozostało nieco ponad 2 tygodnie, które upłyną zapewne na stosownych przygotowaniach. Wielu mieszkańców naszego regionu będzie w tym czasie przypominać sobie wielkanocne zwyczaje i tradycje oraz tworzyć wielkanocne ozdoby. Atmosferze nadchodzących Świąt w Gminie Chojnów służyć będzie także II Gminny Kiermasz Wielkanocny zaplanowany na 9 kwietnia 2017 roku od godz. 14:00 do godz. 17:00. Tak jak w ubiegłym roku sala wiejska w Pawlikowicach zapełni się wielkanocnymi kramami.

Kiermasz Wielkanocny będzie organizowany w gminie Chojnów po raz drugi. Ten ubiegłoroczny cieszył się sporym zainteresowaniem. W tym roku oferta kiermaszu będzie jeszcze bogatsza. Lokalni artyści zaprezentują swoje dekoracje świąteczne, pisanki i inne tradycyjne ozdoby. Na kiermaszu nie zabraknie również aromatycznego żuru, smakowitych jajek, chrzanu, miodu czy dobrego chleba oraz ciast wielkanocnych.

Na najmłodszych uczestników wydarzenia będzie czekał Wielkanocny Króliczek, który ochoczo będzie pozował do zdjęć drukowanych na miejscu. A ukryte przez niego smakołyki sprawią niejednemu dziecku miłą niespodziankę.

W programie kiermaszu zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu „Na najładniejszą pisankę wielkanocną”, występ zespołów ludowych z Gminy Chojnów a także przedstawienie w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Budziwojowie.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.