Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Miejska Biblioteka Publiczna będzie świętować dziesięciolecie DKK

Autor admin
Data utworzenia: 04 kwiecień 2017, 12:41 Wszystkich komentarzy: 0


Miejska Biblioteka Publiczna będzie świętować dziesięciolecie DKK

6 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna gościć będzie uroczystość otwarcia wystawy "10 lat Dyskusyjnych Klubów Książki w Chojnowie". Wernisażowi, organizowanemu przez bibliotekę, DKK Łgarz, MDKK, towarzyszyć będzie pokaz multimedialny, prezentujący działalność chojnowskich Dyskusyjnych Klubów Książki.

- 10 lat DKK w Chojnowie to około 300 spotkań i 250 przeczytanych książek, zorganizowanie czternastu spotkań autorskich, uczestnictwo w trzech Ogólnopolskich Dyskusjach Literackich, coroczne obchody Światowego Dnia Czytania Tolkiena w latach 2015-2017 - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Dyskusyjne Kluby Książki powstały w ramach ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa "Tu Czytamy" w 2007 roku. Projekt jest realizowany pod patronatem Instytutu Książki. Od 2007 roku w całej Polsce powstało około 1500 klubów, kierowanych przez moderatorów, którzy równocześnie reprezentują go w kontaktach z koordynatorem wojewódzkim.

- MBP w Chojnowie przyłączyła się do akcji tworzenia DKK - obecnie działają: Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ (dla dorosłych) oraz Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki obejmujący cztery grupy: w Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 (2 grupy) i Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. Moderatorem klubów - DKK i MDKK - jest Anna Kopyra z Działu dla Dorosłych MBP.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.