Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Freelancerzy i biura tłumaczeniowe - jakie są główne różnice?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 04 kwiecień 2017, 09:26 Wszystkich komentarzy: 0


Freelancerzy i biura tłumaczeniowe - jakie są główne różnice?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są różnice pomiędzy wynajmowaniem freelancera do wykonania tłumaczenia, a profesjonalnym biurem tłumaczeniowym? Niewątpliwie niejeden raz mogłeś zastanawiać się nad tym, co lepiej wybrać i nie wiedziałeś na jakiej podstawie podejmować tą trudną decyzję. Poniżej staramy się nieco naświetlić pewne kwestie związane z wykonywaniem tłumaczeń.

Kompleksowa obsługa w biurze

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o biura tłumaczeń, to możesz w nich liczyć na pełną i kompleksową obsługę. Kiedy wynajmujesz freelancera, to należy liczyć się z tym, że on po prostu wykona przekład i to wszystko. Tymczasem biuro tłumaczeniowe bardzo rzetelnie wytłumaczy niezbędne zawiłości, jak również doradzi w kwestii dopasowania słownictwa do danego rynku poza granicami kraju. To wszystko jest niezwykle istotne i jak najbardziej warto jest na to zwrócić swoją uwagę.

Większy projekt w krótkim czasie

Jeśli chodzi o takie biura jak http://www.centrumtlumaczen.pl/, to mamy tutaj do czynienia z gronem specjalistów, którzy znają się na wykonywaniu tłumaczeń i będą w stanie zrealizować nawet duży projekt w stosunkowo krótkim czasie. Warto jest mieć to na uwadze, bowiem niekiedy czas odgrywa bardzo ważną rolę i nie będziesz mógł pozwolić sobie na czekanie.

Freelancerzy zazwyczaj mają bardzo ograniczone moce przerobowe i nawet jeśli wykonują pracę rzetelnie, to niestety należy liczyć się z tym, że na wyniki ich pracy przyjdzie niekiedy nieco poczekać. Właśnie w takich sytuacjach sprawdzają się biura tłumaczeniowe, które proponują stosunkowo szybką realizację.

Nie tylko najniższa cena jest ważna

W przypadku tego typu usług należy patrzeć na nie przez pryzmat wartości, którą otrzymujemy podczas realizacji usługi. Jeśli chodzi o biura tłumaczeń, ta wartość jest zdecydowanie wyższa od tego, co jest w stanie zaoferować Ci freelancer. Na uwagę zasługuje tutaj pomoc w zakresie biznesowym, gdzie specjaliści pomogą dopasować Twój przekaz w innym języku do wymagań rynkowych. W ten sposób można jeszcze mocniej zwiększać jego skuteczność, a na tym na pewno Ci zależy.

Oczywiście ostateczna decyzja będzie należała do Ciebie. My jedynie mogliśmy pokazać Ci w jaki sposób to wygląda w praktyce. Na pewno jednak warto jest się zastanowić nad swoimi potrzebami.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.