Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

"Komisariat Policji w Chojnowie powoli odzyskuje swój autorytet"

Autor admin
Data utworzenia: 03 kwiecień 2017, 15:22 Wszystkich komentarzy: 1


"Komisariat Policji w Chojnowie powoli odzyskuje swój autorytet"

Jednym z tematów ostatniej sesji Rady Miejskiej była informacja o stanie bezpieczeństwa pożarowego i publicznego. Wśród gości obrad znaleźli się m.in. podkom. Krzysztof Lewandowski z Komisariatu Policji w Chojnowie oraz nadkom. Przemysław Laskowski - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy. Dyskusja z przedstawicielami lokalnych struktur policji dotyczyła m.in. bezpieczeństwa w naszym mieście, liczby policjantów, liczby patroli w weekendy, czy kwestii wyjątkowo częstego karania kierowców w okolicach chojnowskich szkół.

Sesja Rady Miejskiej stanowiła okazję do przekazania informacji o planach przywróceniu w Chojnowie stanowiska kierowania - W zakresie funkcjonowania Komisariatu Policji w Chojnowie mamy już wstępną zgodę Komendanta Wojewódzkiego by odtworzyć tutaj stanowiska kierowania - poinformował nadkom. Przemysław Laskowski - Policjant pełniący tu służbę będzie miał możliwość decydowania jakie służby potrzebuje skierować w dane miejsce i skąd te służby ściągać.

- Cieszę się bardzo, że Komisariat Policji w Chojnowie pomału odzyskuje swój autorytet i wraca do normalności - zaznaczył były komendant, a obecnie radny, Jerzy Poznar - Pierwsze takie okrojenie miało miejsce w 2008 roku, kolejne okrojenie nastąpiło w 2014 roku, kiedy do Chojnowa przyłączono Miłkowice, nie dodając praktycznie etatów - dodał, jednocześnie prosząc obecnego na spotkaniu zastępcę komendanta o przeanalizowanie możliwości ponownego przekazania gminy Miłkowice pod opiekę Legnicy.

Obecny na sesji burmistrz Jan Serkies podziękował funkcjonariuszom za wieloletnią współpracę - Ta współpraca jest naprawdę owocna. Samorząd jest zawsze otwarty na pomoc - zależy nam aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie - dodał.

Ostatnie lata nie były łatwe dla chojnowskiej policji. Na jej autorytet duży wpływ miała m.in. sprawa byłego komendanta Jacka P., która została umorzona przez prokuraturę. Mieszkańcom Chojnowa pozostaje liczyć, że przywrócenie w Chojnowie stanowiska kierowania wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

Chcesz zapoznać się ze stanem bezpieczeństwa za rok 2016? Zachęcamy do obejrzenia zapisu w marcowej sesji Rady Miejskiej (40:00):Komentarze

Co za zakłamana propaganda. Tak żle jak w ostatnim czasie jeszcze nigdy nie było. Demolowane wszystko w okolicy, zasmiecane, przez osoby remontujace sobie, bandy podrostków szwendajace się po mieście, niszczone miejsca publiczne Skandal że ta władza jeszcze rządzi tym miastem, Najgorsza władza od lata jaka widziałem
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.