Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Rozśpiewane Nutki 2017 - poznaj triumfatorów i zobacz zdjęcia

Autor admin
Data utworzenia: 01 kwiecień 2017, 19:03 Wszystkich komentarzy: 0


Rozśpiewane Nutki 2017 - poznaj triumfatorów i zobacz zdjęcia

Za nami piętnasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rozśpiewane Nutki. Przez niemal osiem godzin w sali widowiskowej chojnowskiego Domu Kultury rywalizowali ze sobą wokalnie uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski.

15. edycja to dla Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji niemały jubileusz - Konkurs zaczynał bardzo lokalnie. Pierwsze edycje były praktycznie tylko miejskie, potem powiatowe, potem rozszerzyliśmy się na Dolny Śląsk, a od kilku lat coraz bardziej udaje nam się przekonywać do spotkania z nami mieszkańców innych województw, z czego bardzo się cieszymy - zaznaczył podczas powitania uczestników Stanisław Horodecki - dyrektor MOKSiRu.

Piętnasta edycja konkursu okazała się rekordowa jeżeli chodzi o zgłoszenia w kategorii szkół podstawowych. Ogółem na liście uczestników znalazły się 52 nazwiska! W związku z dużą ilością zgłoszeń, organizatorzy postanowili ograniczyć występy tylko do jednej piosenki. Znacznie mniejszą frekwencją cieszyły się występy gimnazjalistów i uczniów klas ponadgimnazjalnych.

Występy podczas tegorocznego konkursu oceniało profesjonalne jury, składające się z aktywnych artystów oraz osób od lat działających w branży muzycznej. W jego skład weszli: Magdalena Marchewka - przewodnicząca, Kamil Lis oraz Wojciech Kyc.

Przejdźmy jednak do nagrodzonych wykonawców. W kategorii szkół podstawowych najwyższe oceny od jury otrzymały Emilia Nowak oraz Karina Skwarczyńska; podium uzupełniły: Laura Bień, Martyna Czernik, Alena Tomaszewska oraz Zuzanna Lemantowicz. Indywidualne nagrody ufundowali także Krystyna Czapska - radna Chojnowa, która nagrodziła Piotra Sucheckiego, Małgorzatę Pyrz i Salmę Rabeei, oraz Wojciech Kyc - jeden z jurorów, który przekazał nagrodę w postaci udziału w polsko-niemieckiej kolonii w Przemkowie dla Otylii Pachli.

W rywalizacji gimnazjalistów najwyższe noty od jurorów otrzymali Zuzanna Krupa, Angelika Maszczak i Agnieszka Kochanek. Nagrody indywidualne powędrowały do Natalii Sigłowej oraz Dominiki Pawłowskiej. W najstarszej kategorii wiekowej najwyżej ocenione zostały Eni Hailović oraz Paulina Kurczab. Ponadto nagrodę od jury odebrała Kamila Łopatka, która akompaniowała przez cały konkurs uczestnikom reprezentującym Pracownię Wokalną Agnieszki Justyny Szumiło.Nagroda ufundowana przez Krystynę Czapską powędrowała w ręce Łukasza Zagrajka.

Warto zaznaczyć, że w 15. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rozśpiewane Nutki, oprócz doskonale nam znanych wokalistów z Chojnowa i najbliższych okolic, zaprezentowali się także młodzi wykonawcy z: Legnicy, Miłkowic, Siedlisk, Lubina, Głogowa, Świdnicy, Kobierzyc, Rudnej, Paszowic, Leszna, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Porąbki, Katowic oraz Żar.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.