Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Ludzie, hobbici, elfy, krasnoludy i enty pośród regałów chojnowskiej biblioteki

Autor admin
Data utworzenia: 31 marzec 2017, 10:20 Wszystkich komentarzy: 0


Ludzie, hobbici, elfy, krasnoludy i enty pośród regałów chojnowskiej biblioteki

Światowy Dzień Czytania Tokiena po raz kolejny zagościł także w naszym mieście. Wydarzenie mające na celu promowanie twórczości Johna Ronalda Reuela Tolkiena zorganizowane zostało przez Miejską Biblioteką Publiczną oraz chojnowskie szkoły podstawowe i gimnazja.

- The Tolkien Society w 2003 roku ogłosiło 25 marca Światowym Dniem Czytania Tolkiena. W tym czasie wielbiciele J. R. R. Tolkiena organizują różne wydarzenia np. spotkania, festiwale, konkursy, które są związane z jego twórczością. W Chojnowie już po raz trzeci będziemy obchodzić Dzień Tolkiena organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz szkoły podstawowe i gimnazja. W ramach obchodów odbędzie się spotkanie w dniu 30 marca oraz przeprowadzony zostanie konkurs „Bitwa o Śródziemie” - informowała Anna Kopyra, moderator Dyskusyjnych Klubów Książki przy MBP oraz jedna z prowadzących czwartkowe wydarzenie.

Plany organizatorom po raz kolejny pokrzyżowała pogoda. Zabawa, która początkowo miała mieć miejsce w Parku Śródmiejskim, została ostatecznie przeniesiona do budynku biblioteki.

Rywalizację pomiędzy poszczególnymi grupami, w których popisać należało się m.in. swoją wiedzą w zakresie twórczości Tolkiena, znajomością podstawowych wyrażeń z języka elfickiego czy nawet uprzejmością i życzliwością, zwyciężyła drużyna ludzi.Nagrody powędrowały zarówno do zwycięzców jak i pozostałych uczestników.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform