Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Radio samochodowe - jak kupować?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 03 kwiecień 2017, 15:40 Wszystkich komentarzy: 0


Radio samochodowe - jak kupować?

Większość kierowców zdecydowanie nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez radia samochodowego. Dzisiaj doradzamy w jaki sposób wybrać radio, aby służyło przez długi czas i zapewniało jak najlepszy dźwięk podczas podróżowania. Na czym najbardziej się skupiać?

Nie wybieraj tanich podróbek

W zasadzie w każdym sklepie znajdziemy wiele chińskich podróbek, które niestety nie oferują zbyt dobrej jakości brzmienia. Zdecydowanie odradzamy inwestowanie swoich pieniędzy w tego typu sprzęty, bowiem nie tylko nie zadowolą nas jakością, ale mogą również uszkodzić elektronikę w naszym samochodzie, a to na pewno jest ostatnie czegoś byś chciał. Zatem skup się na sprawdzonych sklepach, takich jak https://centrumaudio.pl/, gdzie znajdziesz wyłącznie sprawdzone modele.

Znacznie lepiej jest sięgać po produkty znanych firm, które zdobyły zaufanie klientów i w zasadzie można być pewnym, iż na pewno na zakupie się nie zawiedziemy. Najtańsze opcje zaczynają się już od 250 zł, czyli stosunkowo niewiele. Oczywiście od takiego radia nie można oczekiwać zbyt wiele, niemniej jednak to już zapewni nam całkiem niezłe brzmienie. Prawdziwi audiofile powinno sięgać po bardziej zaawansowane opcje, których ceny mogą dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych. Niemniej jednak, w takich sytuacjach należy zakupić również najlepsze głośniki, które będą w stanie sprawić, że dane radio pokaże swoje możliwości.

Jakie funkcje powinno posiadać radio samochodowe?

Obecnie standardem jest posiadanie przez radio samochodowe wejścia USB, czy możliwości zainstalowania karty pamięci. Kolejną obowiązkową funkcja powinno być odtwarzanie plików mp3, jak również możliwość korekty barwy dźwięku. W ten sposób można bardzo dokładnie ustawić sobie wszystkie parametry odtwarzania w taki sposób, abyśmy mieli maksymalną przyjemność ze słuchania.

Nie możesz także zapomnieć o właściwym dopasowaniu radia do deski rozdzielczej. Chodzi przede wszystkim o estetykę, aby mogło się ono idealnie prezentować w samochodzie.

Czy montować samodzielnie?

Jeśli nie masz w tym doświadczenia, to zdecydowanie lepiej jest popytać kogoś ze znajomych lub zlecić to specjalistom, którzy zajmują się tym na co dzień i zagwarantują Ci właściwy montaż całości. To ważne, bowiem w przeciwnym razie możemy sobie uszkodzić radio i tym samym pozbawić się prawa do gwarancji. Skoro już wydaliśmy pieniądze na zakup radioodtwarzacza, to warto również dołożyć jeszcze trochę i odpowiednio go zamontować.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.