Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy w rodzinie? Policja przypomina o "Niebieskiej Linii"

Autor admin
Data utworzenia: 29 marzec 2017, 13:35 Wszystkich komentarzy: 0


Jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy w rodzinie? Policja przypomina o "Niebieskiej Linii"

"NIEBIESKA LINIA", czyli Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie to pogotowie oferujące całodobową pomoc psychologiczną i prawną osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Celem konsultantów, prowadzących obsługę infolinii, jest sprawne przekazywanie informacji o zachowaniach noszących znamiona przemocy właściwym służbom.

- W ramach swojej działalności, pogotowie „Niebieska Linia" utrzymuje stały kontakt z lokalnymi instytucjami w celu udzielania pomocy osobom, które tego potrzebują oraz interwencje wobec osób skazanych za przestępstwo z użyciem przemocy i/lub groźby karalnej wobec osoby najbliższej - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Osoby, które stały się ofiarami przemocy w rodzinie, bądź też są świadkami takich sytuacji albo poszukują jakiejkolwiek informacji na temat zjawiska oraz sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie mogą telefonicznie uzyskać pomoc od wykwalifikowanych konsultantów pod bezpłatnym numerem telefonu 800 120 002 czynnym całą dobę bądź też telefonując do dyżurujących pracowników „Niebieskiej Linii" pod numerem telefonu 22 666 28 50. Informację można również przesłać na e-mail: niebieskalinia@niebieskalinia.info.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.