Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Dzień Kobiet w stylu lat 20. i na ludowo

Autor admin
Data utworzenia: 14 marzec 2017, 12:05 Wszystkich komentarzy: 0


Dzień Kobiet w stylu lat 20. i na ludowo

Dzień Kobiet w Krzywej to już wieloletnia tradycja. Co roku w okolicach 8 marca świetlica wiejska w tej miejscowości gromadzi panie z gminy Chojnów, które wspólnie świętują swoje święto. Święto, które w naszej części Europy celebrowane jest w wyjątkowy sposób.

O wyjątkowości święta świadczy z pewnością obecność władz gminy. Wójt Andrzej Pyrz swoją przemowę tym razem w całości poświęcił płci pięknej, przypominając nam jak kobiety opisywano kiedyś i współcześnie. Nawiązanie do Adama Mickiewicza, Stefana Żeromskiego, a nawet i... Roberta Gawlińskiego to oczywiście przypomnienie, że to właśnie kobiety od wieków stanowią natchnienie dla mężczyzn; niezależnie czy twórców poezji, prozy czy muzyki rozrywkowej.

W ten wyjątkowy dzień na scenie zaprezentowały się "Jaskółki" z Krzywej oraz członkowie grupy artystycznej MAD w spektaklu "Mężczyźni proszę panią...". Głównymi bohaterkami widowiska były Hania i Zula (w tej roli dwie aktorki scen muzycznych - Maja Grześkowiak i Aga Pudło), które przeniosły widzów w sentymentalną podróż w czasie do II Rzeczypospolitej, przedstawiając utwory inspirowane dziełami Juliana Tuwima, Andrzeja Własta czy Mariana Hemara, a także piosenki z repertuaru gwiazd dwudziestolecia międzywojennego - Hanki Ordonówny, Miry Zimińskiej i Zuli Pogorzelskiej - aktorek znanych z teatrzyku Qui Pro Quo.

Paniom na scenie akompaniował krakowski pianista Daniel Domański.


Dla organizatorów wydarzenie stanowiło również okazję do przedstawienia paniom tematu aktywizacji zawodowej kobiet. Krótki wykład na ten temat wygłosiła Danuta Rajczakowska - Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Chojnowie.

Tegoroczne obchody Dnia Kobiet w Krzywej wsparła sieć drogerii Douglas. W ramach wydarzenia odbył się pokaz makijażu przeprowadzony przez profesjonalną wizażystkę. Panie mogły poznać techniczną stronę make-upu, skład kosmetyków a także oddać się w ręce specjalistki.

Każda z pań otrzymała drobny podarek w postaci prymulki w doniczce. Ich rozdawaniem zajęli się Andrzej Pyrz, Janusz Tera, Józef Przyłucki oraz Tomasz CharytanowiczKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.