Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Obowiązkowe przygotowanie przedszkolne dla roczników 2005 i 2006

Author: admin
Creation date: 01 February 2012, 11:19 All comments: 0


Obowiązkowe przygotowanie przedszkolne dla roczników 2005 i 2006
Jak na swojej stronie internetowej informuje Przedszkole nr 3 w Chojnowie – w roku szkolnym 2011/2012 wszystkie dzieci z roczników 2005 i 2006 muszą odbyć przygotowanie przedszkolne.

Od jakiegoś czasu wprowadzane są zmiany w systemie edukacji i szkolenia dzieci 5 i 6 letnich. Aktualnie, w okresie przejściowym, o przyszłości dziecka decydują rodzice. Oni podejmują decyzję o rozpoczęciu nauki w szkole przez sześciolatka. 27 stycznia Sejm uchwalił nowelizację ustawy o systemie oświaty, która przesuwa o dwa lata - z 2012 r. na 2014 r. - wprowadzenie obowiązku szkolnego dla sześciolatków.

Jednak również 5-latki zostały objęte koniecznością rocznego wychowania przedszkolnego. Szkolenie takie rozwija aktywność, samodzielność, ciekawość oraz kształtuje umiejętności i wiadomości ważne w edukacji szkolnej.

Jak można przeczytać na stronie internetowej ORE (Ośrodek Rozwoju Edukacji) treści i metody nauczania pierwszoklasistów są dostosowane do możliwości rozwojowych sześciolatków. Szczególną uwagę zwrócono na indywidualną pracę z dzieckiem – dostrzeżenie jego problemów ale również pasji, zainteresowań, rozwijanie ich.

Dziecko rozpoczynając naukę w szkole wkracza w nowy - ważny nie tylko dla niego, ale również dla rodziców i nauczycieli - okres w życiu. Sukces uzależniony jest od wielu czynników, m.in. przygotowania szkoły, opiekunów oraz wsparcia jakie dostają. Dlatego tak ważne są szkolenia i programy przygotowujące.

Źródło: Przedszkole nr 3 w Chojnowie

Ośrodek Rozwoju EdukacjiComments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.