Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Debiutowała w Chojnowie, a dziś śpiewa w najlepszych Muzycznych Klubach Jazzowych

Autor admin
Data utworzenia: 23 styczeń 2017, 09:51 Wszystkich komentarzy: 0


Debiutowała w Chojnowie, a dziś śpiewa w najlepszych Muzycznych Klubach Jazzowych

Patrycja Kamola wraz z zespołem już w najbliższą niedzielę (29 stycznia) wystąpi w sali widowiskowej Domu Kultury. Artystka przed laty debiutowała w naszym mieście - obecnie koncertuje ze sławami światowej muzyki jazzowej i bluesowej. Wstęp wolny!

Kim jest Patrycja Kamola? Jazzowo debiutowała w 2013 roku, w czasie Gali rozdania statuetek „Lodołamaczy” w Auli Papieskiej we Wrocławiu, a w 2014 roku, dając kilkadziesiąt koncertów w Polsce, prezentowała swój autorski projekt „Jazz Vocal Night”. Ukoronowaniem tego projektu był koncert z Mike Russellem - amerykańskim gitarzystą, kompozytorem oraz zdobywcą statuetki Grammy.

2015 rok, rozpoczęła cyklem koncertów „Blues Vocal Night” do udziału którego zaprosiła pięciokrotnego zdobywcę tytułu „najlepszego gitarzysty bluesowego w Polsce” - Jacka J.J. Jagusia, a w ramach Festiwalu „Legnica Blues Day” wystąpiła na jednej scenie z legendarną gitarzystką Michaela Jacksona - Jennifer Batten.

Jej talent podziwiano również na Gali wręczenia Nagrody Lesława A. Pagi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i w czasie XIV Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „Krokus Jazz Festiwal” z udziałem (m.in. Mike Parkera, Charlie Greena). Jej własna interpretacja wykonanego w ramach tego Festiwalu, standardu jazzowego „In Walked Bud” była wielokrotnie emitowana w I Programie Polskiego Radia.

W listopadzie 2016 roku, artystka wydała kolejną płytę Patrycja Kamola „Czekając na miłość”, która jest jej pierwszym autorskim projektem. Będąca tegoroczną stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Patrycja Kamola na swojej płycie wiernie odwzorowała klimaty muzyczne łączące style: jazz & pop oraz w niezwykle ekspresyjny sposób, przedstawiła swoje własne uczucia dedykowane tym, którzy kochali, kochają lub będą kochać.

W 2014 roku prestiżowy polski Portal Muzyczny „JRB Jazz Rock Blues” napisał o artystce że: „Jej interpretacje poszczególnych utworów stanowią swoisty dialog z zespołem wypełniony energetycznymi emocjami” - co wokalistka w pełni prezentuje na swojej płycie, w projekcie muzycznym „Czekając na miłość”.

W skład zespołu, jaki 29 stycznia wystąpi w Domu Kultury wchodzą:

Patrycja Kamola – wokal
Jarosław Dąbrowski – saksofon
Paweł Lenar – piano
Janusz Lewandowski – kontrabas
Jarosław Marszałek – perkusja
Łukasz Kłos – trąbka.

Dom Kultury - 29 stycznia 2017 - 18:00Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.