Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

PSB-Mrówka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne

Autor PSB-Mrówka
Data utworzenia: 20 styczeń 2017, 14:10 Wszystkich komentarzy: 0


PSB-Mrówka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne

Dnia 31.01.2017 r. oraz 03.02.2017 r. przy PSB-Mrówka w Chojnowie, ul. Zielona 2 przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla Kobiet w wieku od 50 do 69 lat.

W specjalnie podstawionym Mammobusie, pracownicy z ośrodka „Diagnostyk” z Zielonej Góry wykonają profilaktyczne badania dla tych Pań, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanych tego typu badań. Panie, które nie będą spełniały powyższych warunków będą mogły mieć wykonane badania odpłatnie w cenie 80 zł.

Zapisy na badania prowadzone są pod numerami telefonów:(68) 452 77 96, (68) 452 77 17, 605 596 655, 605 598 077.

Po prostu przyjdź

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

Podczas badania pierś jest umieszczana na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto robić mammografię?

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

Serdecznie zapraszamy!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform