Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Czy Chojnów włączy się do programu "Kastrujemy Bezdomność"?

Autor admin
Data utworzenia: 20 styczeń 2017, 11:09 Wszystkich komentarzy: 4


Czy Chojnów włączy się do programu "Kastrujemy Bezdomność"?

Celem programu Kastrujemy Bezdomność opracowanego przez fundację "KARUNA - Ludzie dla Zwierząt" jest zmniejszenie ilości bezdomnych zwierząt poprzez finansowanie zabiegów kastracji oraz czipowania zwierząt, będących pod opieką osób, których zasoby finansowe uniemożliwiają opłacenie zabiegu. Fundacja nawiązuje współpracę z gminami i finansuje do 50% kosztów - czy dojdzie do współpracy z miastem Chojnów?

Wniosek zakładający wprowadzenie programu na terenie Chojnowa w 2017 roku złożył podczas wczorajszej Komisji Zdrowia, Ochrony Środowiska i Spraw Społecznych radny Paweł Grabek - Korzystniejsze dla gminy pod względem finansowym oraz bardziej humanitarne jest przeciwdziałanie bezdomności poprzez kastrację aniżeli finansowanie wyłącznie odławiania zwierząt i umieszczania ich w schroniskach, w których statystycznie umiera co 2 kot i co 4 pies.

Radny Paweł Grabek wnioskuje, aby w przygotowanym projekcie "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Chojnowa na rok 2017" przeznaczyć przy współpracy z fundacją "KARUNA - Ludzie dla Zwierząt" określaną kwotę na kastrację zwierząt domowych oraz elektroniczne znakowanie psów. W ramach umowy zawartej z lekarzem weterynarii miasto Chojnów miałoby także koordynować takie działania, aż do wyczerpania środków na to przeznaczonych - Mieszkańcy naszego miasta, których na co dzień nie stać na kastrację lub sterylizację swoich pupili, mogliby wziąć udział za darmo w tym programie - czytamy w podsumowaniu wniosku.

O tym, że program rzeczywiście przynosi pozytywne skutki możemy przekonać się czytając statystyki opublikowane na stronie fundacji. W niedalekim Dzierżoniowie przez dwa lata prowadzono akcję kastracji trzech tysięcy psów i kotów - w efekcie liczba przynoszonych szczeniąt do lokalnego schroniska zmalała z kilkuset rocznie do zaledwie kilku a liczba zwierząt z 270 zmniejszyła się do 90 osobników.

- Bezdomność rodzi się z domności. To w polskich domach, każdego miesiąca rodzą się każdego dnia kolejne pokolenia zwierząt, dla których już nawet w schroniskach nie ma miejsca. Musimy zacząć na szeroką skalę kastrować zwierzęta. Wieś po wsi, miasteczko po miasteczku, gmina po gminie. Sukcesywnie, każdego dnia. Tylko tak zakręcimy kurek z bezdomnością zwierząt. One też mają tylko jedno życie i wyłącznie człowiek jest za to życie odpowiedzialny - zaznaczają organizatorzy akcji.

O decyzjach Rady Miejskiej będziemy informować.


Komentarze

To są tylko półśrodki.. Lepiej niech się wezmą do roboty.
zgłoś komentarz
Ludzie, w końcu jakiś mądry pomysł!
Skoro Radny Grabek znalazł i nawiązał kontakt z Fundacja która pokrywała 50% kosztów tych zabiegów to jestem jak najbardziej za! Brawo za ten wniosek panie Pawle!
Inne miasta wprowadzają dofinansowania nawet z własnych środków, to nam tym bardzie się powinno opłacać skoro pojawiła się taka Fundacja.
zgłoś komentarz
dupy se wykastrujcie
zgłoś komentarz
Witam,

Pomysł ok, uważam że powinno się sterylizować wszystkie psy i koty, których właściciele nie trzymają ich jako hodowla. Czipowanie obowiązkowe dla wszystkich, a za brak mandat. Mam jeszcze uwagę dla wszystkich miłośników czworonogów, według przepisów każdy pies powinien być wyprowadzany na smyczy niezależnie od wielkości. Dotyczy to również dużego parku, zwłaszcza że od kilku miesięcy została tam utworzona trasa biegowa.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform