Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Prawo i Sprawiedliwość sprawi naszemu miastu nowego burmistrza?

Autor admin
Data utworzenia: 19 styczeń 2017, 12:13 Wszystkich komentarzy: 6


Prawo i Sprawiedliwość sprawi naszemu miastu nowego burmistrza?

Czy nasze miasto doczeka się już za rok nowego burmistrza? Patrząc na plany rządzącej partii - można tego się spodziewać. Pomimo, iż Jan Serkies co wybory deklasuje swoich rywali - tym razem chcąc nie chcąc prawdopodobnie będzie zmuszony do rezygnacji z ubiegania się o reelekcję.

W planach Prawa i Sprawiedliwości jest przeprowadzenie przyszłorocznych wyborów według nowych zasad. Najważniejszą zmianą ma być ograniczenie kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zdaniem rzecznika PiS Beaty Mazurek - Istotą ograniczenia kadencji wójtów, burmistrzów, prezydentów miast jest dopuszczenie do sprawowania urzędów ludzi, którzy nie są powiązani z żadnymi układami.

Chęć wprowadzenia takiej zmiany publicznie wyraża Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ciągle trwają dyskusje na temat ostatecznej formuły wprowadzenia limitu kadencji - może się okazać, że ograniczenie kadencji nie obejmie wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, którzy pełnili już ten urząd.

Obecnie burmistrzowie, wójtowie i prezydenci miast mogą sprawować swój urząd przez wiele lat - nie ma ograniczenia w ilości kadencji. Burmistrz Chojnowa aktualnie sprawuje swoją czwartą kadencję (wybierany był w latach 2002, 2006, 2010 i 2014).

Póki co obracamy się w kręgu przypuszczeń i wstępnych planów. O ostatecznych decyzjach partii rządzącej z pewnością poinformujemy. Plany jednak już teraz wzbudzają liczne głosy poparcia, jak i krytyki. Jakie jest wasze zdanie?


Komentarze

PIS OFF !!!
zgłoś komentarz
No i dobrze. Partia bliska sercu burmistrzowi odstawi go w niebyt politycznie.
zgłoś komentarz
Pisowcy mają tyle samo do Serkiesa jak poprzednio z Platformy. Należy zwrócić uwagę na inny czynnik. Jest złym burmistrzem, Chojnów w mojej ocenie coraz bardziej się cofa, wydawane są nieroztropnie publiczne pieniące a co ważne ostatnie decyzje są bardzo nieprzemyślane. Od 15 lat rzadzi obecny burmistrz. Należy zapytac się co zostało zrobione. Pomalowana fasada Rynku, kilka inwestycji. Przez 15 lat rządzenia i przy tylu europejskich pieniędzy Chojnów powinien błyszczeć. Obrzeża są jak po zakończeniu działań wojennych, ciągle poprawiane "zmodernizowane" wodociągi..
Proszę zwrócić uwagę na lokalne układy, które już po tylu latach się utworzyły. Przez nie organy nie są w stanie wydajnie pracować i działać co szkodzi wszystkim mieszkańcom.
Podsumowując. Każda sytuacja, która ukróci przyzwyczajenia jest dobra.
Ps. nie popieram pisu.
zgłoś komentarz
Za wszelka cene chcial utrzymac władzę, przejmowal sie kazdym komentarzem.Podejrzewal niemal wszystkich,wrecz wygladalo to na chorobe. Wszedzie widzial spisek. Partia kleru Pis odsunie ciamajde od wladzy.Z nerwowow postarzal sie o 20 lat, a sumie zycie jest takie sobie a na koncu umieramy.
zgłoś komentarz
Witam,

Zgodził bym się gdyby to dotyczyło też posłów i senatorów. Pomysł idiotyczny jak większość pomysłów partii rządzących tym krajem. To że że w jakimś mieście jest burmistrz nieudacznik to tylko wina tych mieszkańców. Są miasta gdzie burmistrz lub prezydent rządzą wiele kadencji i dzięki ich działaniom miasta kwitną. Dobrym przykładem jest miasto Lubin.
zgłoś komentarz

Witam!
Ludzie! przestańcie już gnoić naszego Burmistrza!
Bukiet serdeczności należy się mu przekazać za wkład w rozwój naszego miasta (godzinami można wyliczać)
Pełniąc swoją funkcję koncentruje się zawsze na poszanowaniu każdej osoby,
jest sprawny w działaniu, kompetentny i przyjazny obywatelom naszego miasta.
Dostąpienie przez niego godności pełnienia urzędu burmistrza przez tyle lat powinno być dla nas dumą!
Swoją pracowitością i uczciwością codziennie stara się udowadniać, że nasz wybór był słuszny.
Jest Burmistrzem wszystkich mieszkańców miasta i jest gotów nam służyć i
jak to tylko możliwe zawsze jest blisko naszych ludzkich spraw.
Nie sądźcie, a byście nie zostali również niesprawiedliwie osądzeni!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform