Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

25. Finał WOŚP w Chojnowie – oczami Szefa Sztabu 3579

Autor Szef Sztabu 3579
Data utworzenia: 19 styczeń 2017, 11:00 Wszystkich komentarzy: 0


25. Finał WOŚP  w Chojnowie – oczami Szefa Sztabu 3579

3579 to numer Sztabu w Chojnowie, którym kieruje od trzech lat. Dla mnie Sztab, to nie nadany numer lecz wolontariusze, którzy decydują się na udział w kweście mimo: śniegu, deszczu lub mrozu. Wolontariusze przyjaciele moi i Gimnazjum nr 2, którzy od trzech lat pomagają z liczeniu zebranych pieniędzy.

25. Finał WOŚP w liczbach: 59 wolontariuszy, którzy od rana kwestowali na ulicach miasta, a wśród nich dwóch pełnoletnich mieszkańców Chojnowa, moja córka uczennica SP nr 4, 5 absolwentów Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, oraz 51 gimnazjalistów z Gimnazjum nr 2.

Ogólna kwota zbiórki: 28 658,39 zł (z czego wolontariusze zebrali 24 318,39 zł, na licytacji w MOKSiR zebrano 4340 zł).

Kwota imponująca! Nie mniej imponująca była postawa uczniów, uśmiechniętych, ciepło ubranych, chętnych do pomagania, z którymi spotkałam się w budynku Gimnazjum nr 2 już… o godz. 7.00. Zmarznięci, cyklicznie pojawiali się w szkole… gorąca herbatę, słodycze i ponowne wyjście na ulice miasta, licząc na ludzi o dobrych sercach zbierali pieniądze: „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Kwesta trwała do godz. 19.00. Od godz. 15.00 przez wiele godzin trwało liczenie pieniędzy.

Wolontariuszom za poświęcony czas, rodzicom wolontariuszy za zgodę na ich udział w 25 Finale WOŚP, mieszkańcom Chojnowa za szczodrość, Pizzerii Piccolo Mondo – za gorącą herbatę, słodycze i dobre słowo dla wolontariuszy – serdecznie dziękuję.

Dziękuje wszystkim pomagającym w liczeniu zebranych pieniędzy: pani Agnieszce Dudek, oraz pani Martynie Matysik – pracownicom Banku Spółdzielczego, Kamili Chochołowicz, Natalii Smoleń, Anicie Smoleń, Kacprowi Dudek oraz Tym których nazwisk nie wymieniłam, ale od 3 lat zawsze liczą z nami :):)

Dziękuję Dyrekcji Gimnazjum nr 2: panu Andrzejowi Urbanowi za zgodę na utworzenie Sztabu w naszej szkole, pani Lucynie Spes za pomoc techniczną i troskę.

Wolontariusze, gimnazjaliści – gratuluję zebranej kwoty!

Szef Sztabu 3579 w Chojnowie - Anna Świdurska


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform