Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

ORLIK ZAMKNIĘTY

Autor JANEK KOWALSKI
Data utworzenia: 30 styczeń 2012, 13:43 Wszystkich komentarzy: 51


ORLIK ZAMKNIĘTY
Choć pogoda sprzyja, na chojnowskim Orliku w piłkę pograć nie można. Rządowe boisko stoi puste, gdyż w okresie zimowym władze naszego miasta nie mają pieniędzy na to, by je otworzyć.

Już nie pierwszy raz udało mi się zauważyć młodych chłopców dzielących się na drużyny i kopiących piłkę na trawniku. Mogliby na pobliskim "orliku", boisku zbudowanym w ramach rządowego programu przy szkole. Jednak "orlik" od początku grudnia jest zamknięty i to na całą zimę.

Niejednokrotnie widziałem jak chojnowska młodzież od czasu do czasu przechodzi przez płot, chcąc pograć na zamkniętym boisku. Dlaczego obiekt ten został zamknięty?

Jeden z chojnowskich radnych, proszący o anonimowość twierdzi, iż oficjalnym powodem tego, że boisko jest zamknięte jest zima oraz brak funduszy. Orlik to nie tylko koszty infrastruktury, ale także wody i prądu. Wyjątkowo łagodna zima zaskoczyła nasz samorząd. Choć prawda jest taka, że o otwarcie boisk w naszym mieście już od dawna toczy się walka na łamach prasy. Mamy boiska, ale nieczynne. Przypominam, że jeszcze w tamtym roku nasz Orlik był zamknięty od grudnia aż do końca marca. Jak dodać do tego, że w każda sobotę był nieczynny, to nasuwało się pytanie komu ma służyć to boisko? Obecnie w okresie zimowym obiekt jest niedostępny. Przy Gimnazjum nr 1 także w piłkę pograć nie można, a przy Szkole Podstawowej nr 3 dzieci wchodzą na boisko przez dziurę w płocie. W mieście nie brakuje chłopców, których od kopania piłki nie odstraszyłby nawet siarczysty mróz.

Jak się okazuje Samorząd ma prawo niezależnie, bez informowania Ministerstwa Sportu i Turystyki, zdecydować o zamknięciu obiektu w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Udało mi się uzyskać taką informację od pani z Urzędu Marszałkowskiego. Cały szkopuł tkwi w tym, że warunki pogodowe jak do tej pory były wyśmienite. Ponad to według założeń programu „Moje boisko »orlik« 2012” wszystkie boiska powinny być ogólnodostępne, ale o szczegółach ich funkcjonowania decyduje jednostka bezpośrednio nim zarządzająca.

Sprawa jest znana dobrze Urzędowi Marszałkowskiemu, a także Ministerstwu Sportu, gdyż kilka miesięcy temu wpłynęła do niego petycja mieszkańców Chojnowa, którzy w sile 500 osób (głównie ludzie młodzi) podpisali się pod nią z prośbą o otwarcie Orlika. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawą zajęła się jedna z telewizji ogólnopolskich przebywająca obecnie w Chojnowie.


Komentarze

weezer, widze ze doskonale sie rozumiemy:) psymon podpuszcza nas,robi to celowo. Ja w kazdym razie juz mu nie odpisze..

Pozdrawiam wezeer rozwniez:)
zgłoś komentarz
Wiesz, rozumiem czasem ponarzekać...ale posty tego typu jakie wypisuje Psymon? NIe widziałem jeszcze żeby napisał coś pozytywnego o czymkolwiek:)
W każdym bądź razie miło spotkać tu osoby które nie narzekają i wylewają swoich frustracji n forum. Jest jak jest i należy znajdować jakieś pozytywy - to dotyczy się zresztą wszystkich sfer zycia:)

Pozdrawiam!
zgłoś komentarz
Wybaczcie, ale do korzystania z OTWARTEGO obiektu sprzyja pogoda przy ujemnych temperaturach, które ciągle spadają?
Poza tym, jak to dobrze wypowiadać się o sprawach, o których nie ma się zielonego pojęcia (albo posiadając tak szczątkowe informacje, że zwyczajnie nie powinno się dorabiać teorii) -sprawach nie tylko związanych z tematem korzystania z Orlika :)
I podpisuję się imieniem i nazwiskiem, może kogoś to uszczęśliwi :)
Gorąco pozdrawiam
zgłoś komentarz
pozdrowienia z realnego świata dla autora tekstu, który wyklucza klasyfikację jego wypowiedzi jako WNOSZĄCA cokolwiek do całej "dyskusji", na temat której pojecie niektórych z wypowiadających się osób jest tak duże jak temperatura za oknem, już pierwszym zdaniem, które bawi mnie NIESAMOWICIE- POGODA SPRZYJA... ale czemu sprzyja ta pogoda Janie Kowalski?
zgłoś komentarz
nawet jak była pogoda to orliki były pozamykane.Wiec ten problem nie jest od teraz, tylko juz ciągnie sie pare miesięcy.I pewnie każdy który chciał z korzystać z orlika a nie mógł to napisze tak samo,bo zawsze wszystkie terminy były zajęte.Pozdrawiam
zgłoś komentarz
to,ze orlik jest zamknięty w taki mróz,o uwazam ze jak najbardziej słuszna sprawa.Ale wczesniej jak nie bylo niskich temperatutr,to powinno byc boisko otwarte,przynajmniej dla zorganizowanych grup.Potrzebne sa zmiany na gorze,żeby było lepiej.
zgłoś komentarz
Nie wiem dlaczego Paulna_Matuszewska boisz sie napisać, że to nie jest wina Twojego taty, ze orlik był zamknięty, gdy było jeszcze ciepło "sprzyjające warunki", że to nie p. Matuszewski decyduje o otwarciu przez cały rok boiska, tylko ktoś inny, ze brak pieniędzy... Może jako radny ma też coś do powiedzenia, chyba że nie ma...
zgłoś komentarz

Choler nigdzie nie doczytałem żeby ktoś pisał że Matuszewski jest winny zamknięcia Orlików a tylko czy aż że bark mu wykształcenia wyższego jako było nauczyciela co było dopuszczalne za PRL .Zarzutu też są takie że tą pracę ma mimo dobrych zarobków jako radny dzięki znajomości politycznej z burmistrzem gdy tyle młodych osób z wyższym niema pracy ,nawet na forum wypowiadał się chłopak który bodajże ukończył studia w tym kierunku aby prowadzić takie zajęcia jako animator ruchu a zabiera mu ją radny .Inne oskarżenia były taż takie że twój tatuś wykonując zawód nauczyciela bił często uczniów ,sam też o tym pisałem bo byłem kiedyś świadkiem takiego zdarzenia i nie były klapsy czy targanie za ucho a bokserskie wyczyny na dzieciach czym moim zdaniem powinie wtedy zająć się prokurator .

zgłoś komentarz
Zresztą Matuszewski z tego co się orientuje trenował jakiś styl walki co w jego rękach jest narzędziem a więc i kara za bicie uczniów była ewentualnie większ


Paulinko ciebie nikt nie oskarża a za błędy tatusia nie musisz się tłumaczyć ,tłumaczy się tylko winny .Mam tylko nadzieje że tatuś swoich metod "wychowawczych" nie stosuje na tobie w domu czy innych domownikach .
zgłoś komentarz
To bardzo poważne oskarżenia, wiesz o tym, Psymonie?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.