Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Program utylizacji azbestu w Gminie Chojnów

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 18 styczeń 2017, 11:02 Wszystkich komentarzy: 0


Program utylizacji azbestu w Gminie Chojnów

Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz zaprasza do skorzystania z programu utylizacji azbestu. W budżecie na 2017 rok zarezerwowano 100.000,000 złotych na finansowanie demontażu, odbioru i utylizacji wyrobów zawierających azbest w Gminie Chojnów.

Chcemy dać możliwość mieszkańcom naszej gminy utylizacji niebezpiecznego materiału, jakim jest azbest. Wiem, że dla domowego budżetu wynajęcie specjalistycznej firmy to niemały wydatek. Dlatego kierujemy do mieszkańców program, który w 100% pokrywa koszty usunięcia eternitu z ich otoczenia – mówi Wójt.

Eternit był bardzo popularnym tworzywem, z którego wykonywano m.in. pokrycia dachowe i rury. Niska cena i dobre właściwości wytrzymałościowe przyczyniły się do jego popularyzacji, przez co do dziś można go spotkać w wielu domach. Niestety, zawarty w nim azbest okazał się bardzo szkodliwy dla zdrowia, przez co w roku 1997 całkowicie zakazano wprowadzania go do obrotu. Od tamtej pory systematycznie usuwa się go z naszego otoczenia i zastępuje nowoczesnymi materiałami, które nie są szkodliwe dla ludzi. Program utylizacji azbestu nie pokrywa kosztów zakupu nowego dachu czy rur.

Aby skorzystać z dofinansowania, wystarczy pobrać wniosek w pokoju 104 Urzędu Gminy Chojnów i złożyć go do 26 stycznia. O zakwalifikowaniu do programu decyduje kolejność złożenia wniosku.

Szczegółowe informacje o programie można uzyskać pod numerem telefonu 601-280-045


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform