Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Budżet Chojnowa w liczbach - zobacz jakie cele stawia sobie Urząd Miejski

Autor admin
Data utworzenia: 17 styczeń 2017, 13:32 Wszystkich komentarzy: 0


Budżet Chojnowa w liczbach - zobacz jakie cele stawia sobie Urząd Miejski

Podczas gdy budżet naszego państwa uchwalano w wielkich bólach - budżet Chojnowa został przyjęty bez najmniejszego słowa sprzeciwu. Osoby śledzące sesje Rady Miejskiej z pewnością zdążyli poznać założenia uchwały - tym, którzy nie oglądali zostawiamy krótkie przedstawienie planowanych przychodów i rozchodów w 2017 roku.

49 392 694 zł - to planowane dochody budżetowe, z czego 2 615 000 złotych stanowią dochody majątkowe a 46 777 694 zł dochody bieżące - Jednym z głównych źródeł dochodów w roku 2017 będą dochody własne - 25 918 285 zł, co stanowi 52,5% dochodów ogółem w tym m.in. 9 565 223 zł, z tytułu podatków i opłat lokalnych oraz 10 130 225 zł z tytułu udziałów w podatkach stanowiących dochody budżetu państwa; drugim znaczącym źródłem dochodów będą subwencje ogólne z budżetu państwa w kwocie 12 232 929 zł, co stanowi 25% dochodów ogółem, zgodnie z zawiadomieniem Wojewody Dolnośląskiego przewidujemy wpływy z tytułu dotacji z budżetu państwa na realizację zadań własnych - 1 031 300 zł oraz na zadania zlecone z zakresu administracji rządowej - 10 023 935 zł - mówił podczas ostatniej sesji burmistrz Jan Serkies.

Planowany przychód jaki przewiduje się w 2017 roku wynosi niemal 3 miliony złotych. Jak zaznaczył burmistrz Jan Serkies - Na etapie planowania budżetu nie planuje się zaciągania kredytów. Rozchody z tytułu spłat zaciągniętych pożyczek oszacowano na ponad 1,5 miliona złotych - Planowane dochody i przychody zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków niezbędnych do realizacji zadań bieżących i inwestycyjnych w kwocie 51 329 777 zł.

Planowany przychód jaki przewiduje się w 2017 roku wynosi niemal 3 miliony złotych. Jak zaznaczył burmistrz Jan Serkies - Na etapie planowania budżetu nie planuje się zaciągania kredytów. Rozchody z tytułu spłat zaciągniętych pożyczek oszacowano na ponad 1,5 miliona złotych.

Wydatki bieżące określono na kwotę 44 864 368 złotych. Największy procent tej kwoty stanowić będą pieniądze przeznaczone na oświatę i wychowanie - 18 035 341, co stanowi 40% całej kwoty. Pomoc społeczna stanowić będzie 32%, gospodarka mieszkaniowa, komunalna i ochrona środowiska 11%. Ponadto ponad 4 miliony złotych przeznaczone zostanie na wydatki administracji publicznej.

Rzeczą, która z pewnością interesuje mieszkańców Chojnowa są planowane wydatki majątkowe. W założeniach Urzędu Miejskiego na nowy rok znalazły się m.in.: budowa sieci wodociągowej w ulicach Witosa, Mickiewicza, Bohaterów Getta Warszawskiego, prace konserwatorskie w Parku Śródmiejskim, budowa kładki nad rzeką Skorą w ciągu ulicy Matejki, przebudowa kuchni i stołówki w Szkole Podstawowej nr 4, przebudowa i budowa miejsc postojowych oraz częściowa wymiana nawierzchni przy ulicy Sikorskiego. Urząd Miejski ponadto planuje przeznaczyć dotację dla Przychodni Rejonowej w Chojnowie, celem budowy Centrum Medycznego dla naszego regionu.

W 2017 roku po raz pierwszy sami będziemy mogli zdecydować na co przeznaczymy część pieniędzy - wszystko za sprawą Budżetu Obywatelskiego. We wrześniu ubiegłego roku, radni zdecydowali o przeznaczeniu na ten cel kwoty 200 tysięcy złotych.

O kulisach przyjęcia uchwały dotyczącej budżetu obywatelskiego informowaliśmy w październiku.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform