Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Z kresową kolędą w Niedźwiedzicach

Autor admin
Data utworzenia: 16 styczeń 2017, 13:44 Wszystkich komentarzy: 0


Z kresową kolędą w Niedźwiedzicach

Świąteczna atmosfera nie opuszcza Niedźwiedzic. W minioną sobotę lokalna sala wiejska gościła koncert noworoczny "Z kresową kolędą!". Miejscowość po raz kolejny odwiedzili artyści zza naszej wschodniej granicy, by w kresowym stylu uczcić Narodzenie Pańskie. Goście z Mińska zostali ciepło przywitani - sala została wypełniona niemal w całości.

Gwiazdą wydarzenia był zespół wokalno-instrumentalny "Witam". W jego skład wchodzą Maryna Towarnicka, Nadzieja Brońska oraz Witalij Aleszkiewicz. Zespół w swoim repertuarze posiada pieśni śpiewane przez Annę German, utwory klasyczne i ludowe. W Niedźwiedzicach członkowie zespołu "Witam" zaprezentowali przede wszystkim najpiękniejsze polskie i białoruskie kolędy - na miejscu mogliśmy także usłyszeć utwory klasyczne i ludowe.

Maryna Towarnicka, Nadzieja Brońska oraz Witalij Aleszkiewicz sławę zyskali m.in. dzięki występom na festiwalach poświęconych Annie German - m.in. w Zielonej Górze, Głogowie i Legnicy.

Koncert odbył się dzięki Tadeuszowi Samborskiemu - członkowi zarządu województwa dolnośląskiego, który przy wsparciu starosty Janiny Mazur wskazał właśnie Niedźwiedzice jako gospodarza koncertu. Wśród organizatorów wydarzenia znaleźli się także Andrzej Pyrz - wójt gminy Chojnów, Józef Przyłucki - sołtys Niedźwiedzic, Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice z Haliną Zgudą na czele oraz loklalny zespół "Przyjacióki", który również zaprezentował się podczas sobotniego wydarzenia.

- To już kolejna grupa znakomitych Kresowych artystów, która przyjechała do Niedźwiedzic i zgodziła się wystąpić specjalnie dla mieszkańców Gminy Chojnów. – mówi Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. Jestem bardzo wdzięczny Członkowi Zarządu Województwa Dolnośląskiego, za wytypowanie właśnie Niedźwiedzic jako miejsca tego przepięknego koncertu.

- Jestem zachwycony i oczarowany. Wspaniały wieczór. Niezwykłe widowisko, które na długo pozostanie w mojej pamięci. Cieszę się, że tak wspaniali artyści przyjechali do Niedźwiedzic – mówił po występie Józef Przyłucki, sołtys Niedźwiedzic. – Mam nadzieję, że takie występy będą odbywały się częściej.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in. członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – Tadeusz Samborski, wicestarosta legnicki - Krzysztof Sowiński, radny Gminy Chojnów – Jan Wiszniowski, przedstawicielka DODR we Wrocławiu -Teresa Hapon a także przedstawicielki zespołu Goliszowianie z sąsiedniego Goliszowa.

Po koncercie zespołu „Witam” na scenie pojawiły się „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic, które zaprezentowały najpiękniejsze polskie kolędy i oryginalne pastorałki. Występ bardzo wzruszył Marinę Towarnicką, która organizuje i prowadzi festiwale piosenki Anny German na Białorusi i w nagrodę za wspaniałe przyjęcie zaprosiła „Przyjaciółki” do występu w jednym z nich.


źródło: UG Chojnów, chojnow.pl
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform