Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Chojnowianie ustanawiają nowy rekord! Zobacz jak wyglądał 25. Finał WOŚP

Autor admin
Data utworzenia: 16 styczeń 2017, 10:44 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowianie ustanawiają nowy rekord! Zobacz jak wyglądał 25. Finał WOŚP

Po raz kolejny chojnowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może pochwalić się rekordem w liczbie zebranych pieniędzy.

Od rana na ulicach Chojnowa spotkać można było 59 wolontariuszy, zbierających pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.Większość wolontariuszy, którzy wsparli 25. finał to uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika.

O godzinie 16:00 centrum wydarzeń przeniosło się do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Seria koncertów rozpoczęła się od występu zespołu Daga Point. Skoczna muzyka irlandzka spotkała się z pozytywnym odbiorem i żywiołową reakcją dzieci - starsi zachowali nieco bardziej statyczne pozycje.

Tradycyjnie najwięcej osób w sali widowiskowej zgromadziły występy zespołów tanecznych. Tym razem były to zespoły Karambol i Karambol II działające przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji.

Drugim z zespołów muzycznych jaki zaprezentował się niedzielnego popołudnia przed chojnowską publicznością była Grupa Juranda, pod przewodnictwem Juranda Kowalskiego.

Z drobnym spóźnieniem do Chojnowa ze Złotoryi dotarła grupa Korabel - jak się okazało, w naszym mieście nie brak miłośników mocnego rockowego brzmienia. Występ zespołu w skład którego wchodzą Patryk Krische, Dawid Łukaszczuk, Marcel Wylęgly i Maciej Chrabąszcz okazał się prawdziwą wisienką na torcie całego 25. finału.

W przerwach między występami odbywały się licytacje, które tradycyjnie poprowadził Stanisław Horodecki - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Tym razem do kupienia były m.in. koszulki, obrazy, kalendarze z dziełami Mirosława Zatorskiego, czy też afrykańskie maski. Gdy chodzi o pomoc ludzie nie szczędzą pieniędzy - chojnowskiemu sztabowi udało się zebrać łącznie 28.658 zł i 39 gr. Organizatorzy nie kryją ogromnego zadowolenia - SUKCES! Wspaniały, bo wspólny. Piękny, bo w szczytnym, dobrym celu. Niezwykły, bo pokazujący jak wiele w nas dobra. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pracowali w tym roku na rzecz Orkiestry - serdecznie dziękujemy!

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku udało się zebrać ponad 21 tysięcy - co już wtedy uznano za ogromny sukces i sumę, którą trudno będzie przebić w przyszłości. A jednak...Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform