Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Chojnowscy policjanci szkolili wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Autor admin
Data utworzenia: 15 styczeń 2017, 12:27 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowscy policjanci szkolili wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Od samego rana na ulicach Chojnowa spotkać możemy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbierających pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Nad bezpieczeństwem kwestujących jak zwykle czuwać będą policjanci.

- Ponieważ w zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób, w tym także osoby nieletnie jak co roku mundurowi przeprowadzili szkolenia dla wolontariuszy WOŚP uczestniczących w kweście. Podczas spotkań, które odbyły się w ostatnim czasie policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz Komisariatu Policji w Chojnowie przeszkolili blisko 170 wolontariuszy - informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji - W trakcie spotkań funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego kwestowania, zwrócili uwagę na potencjalne zagrożenia oraz jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia np. gdy zostaniemy napadnięci. Policjanci wyjaśnili zebranym, aby unikali miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery.

Każdy z wolontariuszy wyposażony jest w identyfikator, na którym znajduje się imię, nazwisko, zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora. Identyfikator musi być wypisany czytelnie, także czytelne powinno być wklejone zdjęcie. Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu. Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypominamy także, że dzisiaj o godzinie 16:00 w Domu Kultury kulminacja 25. finału.

Miejmy nadzieję, że o szkoleniach nie dowie się poseł Stanisław Pięta, bo może się okazać, że zostaniemy bez funkcjonariuszy policji w Chojnowie :)

zdjęcie: KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform