Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

By żyło się bezpieczniej

Autor admin
Data utworzenia: 10 styczeń 2017, 15:08 Wszystkich komentarzy: 0


By żyło się bezpieczniej

Nie tylko nowym samochodem może pochwalić się chojnowska straż pożarna. W miniony czwartek w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Chojnowie dokonano oficjalnego otwarcia sali edukacyjnej „Ognik”. Jest to pierwszy tego typu obiekt w powiecie!

W nowej sali edukacyjnej młodzi mieszkańcy naszego miasta (i nie tylko) będą mieli okazję poznać niebezpieczeństwa jakie czyhają na każdego w domu. Jak działają czujki dymu? Dlaczego nie należy zasłaniać kratek wentylacyjnych, czym jest tlenek węgla? To tylko część z pytań, na które odpowiedzi będzie można znaleźć w nowej sali edukacyjnej.

Celem głównym programu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów poprzez działania prowadzone we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami zajmującymi się sprawami bezpieczeństwa, sprzyjające kształtowaniu postaw i nawyków bezpiecznego zachowania.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele samorządów - wśród nich wójt Andrzej Pyrz, przewodniczący Rady Gminy Bogdan Styrkowiec, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Skowroński, czy starosta legnicki Janina Mazur. Wśród gości uroczystości znaleźli się także przedstawiciele parlamentu, czy st. bryg. Adam Konieczny z Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu. Nowa sala edukacyjna została podczas uroczystości poświęcona.

Podobna sala edukacyjna już od kilku miesięcy działa w Legnicy - regularnie gości uczniów ze szkół w Legnicy oraz okolicy, w tym z Chojnowa. Od teraz uczniowie z naszego miasta nie będą musieli jeździć do sąsiedniego powiatu. Miejmy nadzieję, że istnienie takiego miejsca wpłynie na świadomość wobec zagrożeń i pozwoli na znacznie zmniejszenie liczby niebezpiecznych zdarzeń w przyszłości.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.