Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Akcja policji na Komuny Paryskiej - jaka przyszłość czeka zatrzymanego?

Autor admin
Data utworzenia: 09 styczeń 2017, 10:55 Wszystkich komentarzy: 0


Akcja policji na Komuny Paryskiej - jaka przyszłość czeka zatrzymanego?

Nie tak dawno mieliśmy okazję informować o policyjnej akcji w okolicy ulicy Komuny Paryskiej. Chojnowscy kryminalni pozyskali informację, że w jednym z mieszkań mogą znajdować się różnego rodzaju materiały wybuchowe - podejrzenia okazały się trafione.

- 3 stycznia 2017 r. Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, funkcjonariuszami Zespołu Minersko-Pirotechnicznego SPAP KWP we Wrocławiu na terenie Chojnowa zabezpieczyli blisko 4 kg substancji wybuchowej oraz dwa zapalniki na baterie - informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji - Czynności w miejscach ujawnienia niebezpiecznych materiałów zostały wykonane w obecności funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu we Wrocławiu oraz biegłego z zakresu materiałów wybuchowych Laboratorium Kryminalistycznego KWP we Wrocławiu. Ze względu na duże prawdopodobieństwo istniejącego na miejscu zagrożenia i ogromne niebezpieczeństwo wybuchu ujawnionych substancji z budynku wielorodzinnego ewakuowano blisko 30 mieszkańców. Właściciel zabezpieczonego mienia został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Jaka przyszłość czeka mieszkańca Chojnowa? 5 stycznia 2017 r. na wniosek legnickich policjantów i prokuratury Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował wobec 43-letniego mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za nielegalne posiadanie substancji wybuchowej oraz innych niebezpiecznych przedmiotów zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform