Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Hołd Bożemu Dzieciątku - pieśnią i muzyką

Autor admin
Data utworzenia: 07 styczeń 2017, 13:36 Wszystkich komentarzy: 0


Hołd Bożemu Dzieciątku - pieśnią i muzyką

Po raz kolejny chojnowskie obchody święta Objawienia Pańskiego zwieńczył noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu lokalnego chóru Skoranta i orkiestry dętej pod dyrekcją Piotra Koziara. Gospodarzem wydarzenia był chojnowski kościół farny pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Wszystkich zgromadzonych tego dnia przywitał ks. Artur Trela - Jak co roku gromadzimy się w tej świątyni, by wspólnie z chojnowskim chórem Skoranta i orkiestrą dętą pod batutą Pana Piotra Koziara kolędować i w ten sposób oddać pokłon Jezusowi Chrystusowi - naszemu zbawcy. Przychodzimy do tej świątyni by wsłuchać się w to, co przygotowali nasi wspaniali artyści. I chodź na zewnątrz jest zimno, jesteśmy jak zawsze przekonani oni nas rozgrzeją, rozgrzeją nasze serca i nasze ręce.

Tegoroczny koncert nie pobił rekordu frekwencji - trudno się jednak dziwić - niecodziennie dwóch Polaków walczy o triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Tym niemniej osoby, które zjawiły się w piątkowe popołudnie w chojnowskiej farze, świąteczny występ chóru i orkiestry oceniły w większości bardzo pozytywnie.

Na czele chojnowskiego chóru Skoranta od początku stoi radna miasta Chojnowa Krystyna Czapska - Legenda mówi, że pierwszą kolędę zaśpiewał święty Franciszek; święty Jan Paweł II mówił żeby wszyscy śpiewali kolędy i rozmyślali nad tym co one mówią, nad całą ich treścią i byśmy w nich odnajdywali prawdę o wielkości Boga, który dla nas stał się człowiekiem. Tradycyjnie spotykamy się w naszej pięknej świątyni, by pieśnią i muzyką oddać hołd Bożemu Dzieciątku.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform