Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Setki chojnowian wraz z trzema królami złożyło pokłon Jezusowi (wideo)

Author: admin
Creation date: 06 January 2017, 13:56 All comments: 9


Setki chojnowian wraz z trzema królami złożyło pokłon Jezusowi (wideo)

Takiego wydarzenia nasze miasto dawno nie widziało. Setki chojnowian mroźne piątkowe przedpołudnie spędziło na Orszaku Trzech Króli.

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętych w dwóch chojnowskich świątyniach. O godzinie 11:00 spod kościołów wyruszyły orszaki - niebieski z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 1, zielony w skład którego weszli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz czerwony z Gimnazjum nr 2. Cel orszaków - Zamek Piastowski, który tym razem stał się zamkiem króla Heroda.

Następnie połączone orszaki wyruszyły w kierunku Rynku, gdzie miał miejsce pokłon Trzech Króli.

Organizatorami wydarzenia byli: Fundacja "Orszak Trzech Króli" w Warszawie, Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Jego Ekscelencja ks. bp Zbigniew Kiernikowski oraz Jan Serkies - burmistrz Chojnowa.

Orszakowi towarzyszyły kolędy w wykonaniu góralskiej kapeli z Żywca. Każdy, kto nie zdecydował się wziąć udziału w tym wydarzeniu może żałować - świętu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera, którą postaramy się przekazać za pośrednictwem obszernej fotorelacji.
Comments

Tępy narodzie, dlaczego solenizant nie przybył?
report comment
oj ,tępa KODziaro,idz lepiej do twojego ,,guru,,przekrętasa Kijowskiego
report comment
religia to opium dla glupich mowil pilsudski.Zludzi robi sie wariatów,przebierancow.A gdzie Jezus,tyle lat minelo a go nie ma i nie ma.Rocznie na swiecie umera 5 milinow dzieci z lodu,chorob.Gdzie ten Jezus?Kase kler bierze i mami lud czyms,na co nie ma dowodow.Skad Osmulski moze wiedziec ze Bóg istnieje?
report comment
2 1w a takie cyrki dieja sie.Z normalnych ludz robi sie przebierańców.Wiecie jak powstała religia?Jak pierwszy cwaniak znalazł pierwszego głupka.
report comment
,,uderz w stół,a nożyce się odezwą,,ale ,,kodziarzy ,,na tym profilu
report comment
Piękny przekrój społeczeństwa tutaj wyszedł - z jednej i drugiej strony.

Mianowicie z jednej strony widzimy masę ludzi, którzy mimo zimna wyszli na zewnątrz, by w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze pobawić się - pielęgnując przy tym tradycję - widzimy ludzi, którzy poświęcili swój czas by zorganizować coś naprawdę fantastycznego.

Z drugiej widzimy frustratów, którzy nie mogą przeboleć że ktoś nie ma potężnego kija we wiadomej części ciała i mogą przebrać się w jakiegoś króla Heroda, czy innego mędrca. Ale wiadomo - takie "przebieranie" to dla chojnowskiej "elity yntelektualnej" robienie z siebie głupka.

Jak mówił klasyk - stanęliście tu we trzech i zatańczyliście bedgensa - taniec na głowie jak ktoś nie wie :)
report comment
Franz Ferdinand-pięknie to opisujesz,nic dodać ,nic ująć,normalni ludzie mieli wczoraj święto Trzech Króli a tu na forum mamy ,,trzech frustratów,,
report comment
W/g mnie jest to największe święto w Polsce. Zwróćcie uwagę że idzie czarny , obok arab i z nimi biały a nasze społeczeństwo ich hołduje i uwielbia . Może to odbyć się tylko 6 stycznia. W pozostałe dni roku jeśli by szli tak we trójkę ubrani tak jak my to : pierwszy wpierdziel dostał by murzyn ( bo czarny) , za ni arab ( bo jak mówią prawdziwi Polacy z szerokimi karkami "ma ciabaty wygląd" a na końcu biały bo po cholerę z nimi zadaje się Polak. Ot ciekawe to polskie społeczeństwo.
report comment
Taa wielcy katolicy a co drugi nóż by wsadził uchodzcy z bliskiego wschodu w plecy , tak po chsześcijańsku ...
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform