Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wielkie święto strażaków z Legnicy i powiatu legnickiego na chojnowskim Rynku

Author: admin
Creation date: 05 January 2017, 21:37 All comments: 3


Wielkie święto strażaków z Legnicy i powiatu legnickiego na chojnowskim Rynku

Niemal punktualnie o godzinie 13:00 na chojnowskim Rynku wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego - nie częsta to sytuacja. Tym razem wciągnięcie flagi na masz towarzyszyło wielkiemu świętu strażaków z powiatu legnickiego i Legnicy, którzy przy udziale wielu dostojników odbierali nowy sprzęt - w przypadku naszej JRG był to nowy wóz marki Scania.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili licznie samorządowcy - burmistrzowie, wójtowie, prezydent miasta Legnicy i starosta powiatu legnickiego.

Nowy samochód dla JRG nr 3 to jednak nie wszystko. Gmina Legnickie Pole również od dzisiaj pochwalić może się nowym samochodem - przypadł on Ochotniczej Straży Pożarnej z Raczkowej. Legnicka straż natomiast powiększyła swoją flotę o łódź przystosowaną do akcji ratowniczych - jej koszt przekracza 80 tysięcy złotych. Poświęcenia nowego sprzętu strażackiego dokonał biskup ordynariusz diecezji legnickiej Zbigniew Kiernikowski.

- Taka duża ilość znamienitych gości świadczy o tym, co zawsze towarzyszyło nam - strażakom z Legnicy - o dobrej współpracy i przychylności - stwierdził Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Adam Konieczny - Dzisiaj potencjał krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego miasta i powiatu legnickiego znacząco się poszerzył - dodał.


Uroczystość swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele polskiego parlamentu - Jeżeli ktokolwiek miałby wątpliwości, czy potrzebne nam jest państwo, to w takim dniu jak dzisiaj na pewno ich mieć nie może. Istnienie służb, które czuwają nad naszym bezpieczeństwem jest obowiązkiem każdego państwa - to jest coś takiego jak powietrze dla życia - my na co dzień nie myślimy że jest powietrze do póki gdy nie zaczyna nam go brakować - powiedziała w swoim przemówieniu obecna na uroczystości senator Dorota Czudowska.

O nowym samochodzie dla chojnowskiej straży mieliśmy już okazję informować - odsyłamy więc do artykułu: Strażacy z JRG 3 Chojnów i ich nowy GBA 3/36


Comments

Legnicka Policja nie odbierała na tej imprezie żadnej łodzi, łódź odbierał dowódca JRG 1 w Legnicy mł. bryg. Piotr Kozłowski.
Właśnie na terenie tej jednostki znajduje się specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego.
report comment
Poprawione brzmi już wiele lepiej :)
report comment
Poprawione; przy tylu wydarzeniach w jeden dzień zdarzają się pomyłki :)
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform