Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

BMC Poland zakupiło Dolzamet - plany wielkiej inwestycji w Chojnowie wchodzą w życie!

Autor admin
Data utworzenia: 05 styczeń 2017, 19:04 Wszystkich komentarzy: 1


BMC Poland zakupiło Dolzamet - plany wielkiej inwestycji w Chojnowie wchodzą w życie!

Wreszcie - po wielu tygodniach negocjacji doszło do zakupu chojnowskiej fabryki Dolzamet - inwestorem jest spółka BMC Poland, która będzie kontynuować produkcję łańcuchów oraz wprowadzi produkcję części motoryzacyjnych. O planach spółki w Chojnowie mówili dzisiaj na konferencji prasowej przedstawiciele firmy z Korei Południowej - prezes Won Ho Choi oraz Dong Sung Kim - prezes chojnowskiej filii.

Konferencja prasowa odbyła się w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Chojnowie.

- Firma Dolzamet w historii Chojnowa odegrała bardzo znaczącą rolę. Firma ta była żywicielką dla kilku pokoleń mieszkańców naszego miasta. W dniu dzisiejszym znana spółka BMC Poland z Korei zakupiła zakład, który zamierza modernizować i chce aby to był bardzo nowoczesny zakład - stwierdził burmistrz Jan Serkies, zaznaczając że firma w dalszym ciągu ma zamiar produkować łańcuch specjalistyczny, przy jednoczesnym wprowadzaniu do produkcji części motoryzacyjnych.

Decydująca rozmowa pomiędzy zarządem miasta a koreańską spółką miała miejsce we wrześniu. Ustalono wówczas warunki na jakie mogą liczyć w naszym mieście - Panu Prezesowi spodobały się te warunki, które zaproponowaliśmy i wtedy rozpoczęliśmy procedurę wprowadzania tych założeń, które uzgodniliśmy - dodał burmistrz.

Jan Serkies po raz kolejny podziękował za zaangażowanie w sprawę radnych miasta Chojnowa, z których większość była obecna podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Przypomnijmy - Rada Miejska 27 października ubiegłego roku przyjęła uchwalę zwalniającą inwestora z podatku od nieruchomości.

Prezes Won Ho Choi nie ukrywał, że duży wpływ na wybór właśnie tej lokalizacji miały starania władz Chojnowa - Pan Burmistrz dołożył wielu starań, starał się tak zachęcić inwestora by ta inwestycja mogła dojść do skutku. Na podstawie wielkiego wkładu jaki włożył burmistrz miasta Chojnowa, została podjęta ostateczna decyzja co do przeprowadzenia tej inwestycji.

Prezes przedstawił pokrótce typy produktów, którymi zajmuje się cała grupa BMC - są to przede wszystkim wyroby przemysłu motoryzacyjnego. Jednocześnie potwierdził słowa burmistrza dotyczące kontynuowania w Chojnowie produkcji łańcuchów, co więcej - zaznaczył chęć rozwijania tej gałęzi.

- Filia, która powstanie w Chojnowie będzie pierwszą europejską filą spółki BMC. Wiem jakie wielkie nadzieje mogą państwo pokładać w firmie BMC, która będzie się tutaj rozwijała, jakie mogą mieć państwo oczekiwania względem jej. Chcę z tego miejsca obiecać, że dołożę wszelkich starań po to by stworzyć jak najlepsze warunki pracy i żeby ta firma tutaj mogła się w pełni rozwinąć. Dołożę wszelkich starań by ta jednostka, tutaj w Chojnowie była takim zakładem, do którego ludzie chcieliby przychodzić i podejmować pracę - podsumował prezes Choi.

- Produkcja łańcuchów będzie miała miejsce od początku stycznia, natomiast wprowadzanie nowych produktów, jeżeli chodzi o części motoryzacyjne rozpocznie się wraz z marcem 2017 i do końca roku chcielibyśmy osiągnąć pełną moc produkcyjną - stwierdził prezes chojnowskiego oddziału firmy Dong Sung Kim - Spółka BMC przejmuje cały skład, czyli 57 osób, które były zatrudnione przez firmę Dolzamet i dodatkowo w tym momencie już prowadzi rekrutację na kolejne stanowiska - dodał.

Przedstawiciele spółki BMC zaznaczają, że chcą wykorzystać doświadczenie i umiejętności dotychczasowych pracowników firmy Dolzamet - jeżeli chodzi o rekrutację, firma zamierza przede wszystkim inwestować w lokalny kapitał ludzki - Chcemy by osoby z tego regionu czuły, że to jest po części ich firma, że ta firma też należy do nich, czuli jakąś formę solidarności z tym zakładem - nie miały takiego poczucia, że jest to po prostu obcy inwestor, obcy kapitał - stwierdził Won Ho Choi.

Ostatnią z omawianych kwestii była nazwa, pod jaką będą wytwarzane przez firmę przedmioty. Jeżeli chodzi o części motoryzacyjne - będą one produkowane pod marką BMC; w przypadku łańcuchów nastąpi kontynuacja produkcji pod nazwą Dolzamet - firma BMC przy podpisywaniu aktu notarialnego zakupiła ten znak towarowy i tym samym wszelkie prawa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ POPRZEDNIE ARTYKUŁY:

175 milionów złotych i 320 miejsc pracy do 2021 roku - kulisy nowej inwestycji w "Dolzamecie"
Jan Serkies: pozyskanie tak dużego inwestora wpłynie na rynek pracy i rozwój gospodarczyKomentarze

Witam,
Według mnie należą się brawa dla burmistrza i wszystkich zaangażowanych w temat. Dzięki tej inwestycji wiele firm chcących inwestować w Polsce usłyszy o naszym mieście. Należało by jeszcze zainwestować w promocję naszych terenów inwestycyjnych w krajach tamtego regionu (Korea, Chiny, Japonia).Ten rok rozpoczął się wyśmienicie dla naszego miasta. W górę uszy i do przodu.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.