Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Chojnowianin wpadł sprzedając trotyl przez internet?

Autor admin
Data utworzenia: 04 styczeń 2017, 10:09 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowianin wpadł sprzedając trotyl przez internet?

Nie milkną echa wczorajszej akcji policyjnej w centrum miasta. Jak się okazało, zatrzymany mieszkaniec Chojnowa popisał się wyjątkową bezmyślnością - policja prawdopodobnie na jego trop wpadła przeglądając internet, gdzie zatrzymany oferował materiały wybuchowe na sprzedaż.

Przypomnijmy - w ramach wczorajszej wieczornej akcji policji zatrzymano podejrzanego, ewakuowano mieszkańców czterech kamienic i zablokowano dwie ulice. Mieszkańców zagrożonych rejonów tymczasowo ulokowano w Domu Kultury. Pirotechnicy z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zabezpieczyli materiały wybuchowe znalezione w mieszkaniu - najprawdopodobniej było to kilka kilogramów trotylu.

Policja będzie ustalać, skąd zabezpieczone materiały znalazły się w mieszkaniu chojnowianina oraz przede wszystkim w jakim celu ewentualnie miały być wykorzystane.

TNT jest stosunkowo bezpieczny w użytkowaniu i przechowywaniu - jako materiał wybuchowy jest trwały, mało wrażliwy na uderzenie, tarcie i ma wysoką temperaturę wymaganą do zainicjowania wybuchu. Wystawienie na duże dawki trotylu może spowodować anemię oraz zaburzenia czynności wątroby; ponadto może spowodować podrażnienie skóry oraz obniżenie płodności u mężczyzn.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform