Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Po raz pierwszy w Chojnowie: Orszak Trzech Króli

Autor admin
Data utworzenia: 30 grudzień 2016, 09:47 Wszystkich komentarzy: 0


Po raz pierwszy w Chojnowie: Orszak Trzech Króli

6 stycznia obchodzić będziemy Epifanię - Objawienie Pańskie, znane potocznie pod nazwą święta Trzech Króli. Od lat właśnie w ten dzień w wielu polskich miastach organizowane są różnorakie wydarzenia, mające na celu uczcić objawienie się Boga człowiekowi. Chojnowskie parafie, wraz ze społecznością lokalną z tej okazji organizują po raz pierwszy Orszak Trzech Króli.

Symbolami tego święta są trzej Mędrcy ze Wschodu opisani w Ewangelii Mateusza, którzy przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi.

Wydarzenie rozpocznie się nabożeństwami w dwóch chojnowskich kościołach, które będą miały miejsce o godzinie 10:00. Po mszach, zarówno z kościoła farnego jak i kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP wyruszą orszaki, które przejdą pod Zamek Piastowski. Na miejscu zostanie odegrana scena z królem Herodem. Następnie centrum wydarzenia przeniesie do Rynku, gdzie będzie miał miejsce pokłon dzieciątku a także wspólne kolędowanie - mieszkańcom towarzyszyć będzie kapela góralska z Żywca.

Jak informują organizatorzy - każdy z uczestników prócz korony i śpiewnika, po zakończeniu orszaku dostanie kubek barszczu na rozgrzanie oraz niespodziankę.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja "Orszak Trzech Króli" w Warszawie, Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Jego Ekscelencja ks. bp Zbigniew Kiernikowski oraz Jan Serkies - burmistrz Chojnowa.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.