Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Piątkowe święto Gildii Artystów Chojnowa

Autor admin
Data utworzenia: 21 listopad 2016, 11:50 Wszystkich komentarzy: 0


Piątkowe święto Gildii Artystów Chojnowa

W piątkowe popołudnie Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji gościł kolejny wernisaż - tym razem promujący zbiorową wystawę członków Gildii Artystów Chojnowa.

Dzieła: Mirosława Zatorskiego, Teresy Halikowskiej, Lilli Koniecznej, Juliana Pamuły, Piotra i Bogdana Misikiewiczów, Grażyny Marczak, Anny Wójcik, Jadwigi Stopy i Moniki Chmielewskiej, każdy z nas w ciągu najbliższych tygodni będzie mógł podziwiać na ścianach korytarzy oraz w kręgielni chojnowskiego Domu Kultury. Wśród prezentowanych prac znaleźć możemy m.in. obrazy olejne, akwarelowe, pastelowe, fotografie, koronki frywolitkowe czy też haft krzyżykowy wstążeczkowy.

Wernisaż stanowił okazję do przypomnienia pięcioletniej historii działalności Gildii Artystów Chojnowa oraz do podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w jej działalność- w szczególności twórcom oraz osobom, które zdecydowały się zaprezentować swoje prace publicznie na wystawie.

Przypomnijmy - Gildia Artystów Chojnowa powstała w 2011 roku w Miejskim Ośrodku, Kultury Sportu i Rekreacji w ramach zatwierdzonej przez Narodowe Centrum Kultury strategii rozwoju placówki. Jej celem jest aktywizacja i integracja społeczności naszego miasta wokół świadomego uczestnictwa w kulturze. Jak możemy przeczytać na stronie Gildii - Dawny Chojnów miał swoje organizacje cechowe, ale poza tkaczami, rzeźnikami czy szewcami trudno doszukiwać się konfraterni skupiającej w swych szeregach przedstawicieli sztuk pięknych. Można by rzec, że dopiero wiek XXI stara się nadrobić tamte zaległości...
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform