Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Oficjalne otwarcie farm wiatrowych Modlikowice i Łukaszów - wielki piknik!!! RELACJA

Autor admin
Data utworzenia: 21 styczeń 2012, 15:05 Wszystkich komentarzy: 4


Oficjalne otwarcie farm wiatrowych Modlikowice i Łukaszów - wielki piknik!!! RELACJA
W dniu dzisiejszym portal chojnow.pl udał się na oficjalne otwarcie farm wiatrakowych w Modlikowicach i Łukaszowie. Ze względu na niesprzyjającą pogodę wiele ludzi bardzo szybko rezygnowało z pobytu na pikniku.


Największa atrakcja z dzisiejszego dnia nie doszła do realizacji. Lot balonem nie odbył się ponieważ zbyt mocny wiatr uniemożliwiał rozpoczęcie lotów.


Odbyły się dwie wycieczki do wiatraka. Pierwsza tura gości pojechała kilka minut po godzinie 10, druga grupa po 13. Na miejscu była możliwość obejrzeć jak wiatrak wygląda w środku, porozmawiania z obsługą techniczną wiatraków i zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Ze względów bezpieczeństwa nie pozwolona nam "wdrapać" się na 105-cio metrową drabinę prowadzącą do skrzydeł wiatraka. Jednorazowo do wiatraka wchodziły zespoły 4 osobowe.


W budynku firmy Agro-Tak odbywały się spotkania zwolenników i przeciwników farm wiatrakowych. Specjaliści z tej dziedziny odpowiadali na wszystkie nurtujące pytania.

Przed wejściem do firmy również toczyły się nieoficjalne ale jak zaciekłe dyskusje na temat wiatraków. Miedzy innymi padło zdanie "...od wiosny to już nikt tu ptaka nie widział..." - nasz aparat zarejestrował coś innego (może to przypadek ten piękny klucz z dzikich kaczek w tym miejscu?).


Przy firmie Agro-Tak odbywał się bezpłatny poczęstunek, kawa pączki, ciastka oraz grochówka. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli pobrać darmowe gadżety promujące dzisiejsze święto.
Otwarcie już za nami teraz pytanie co dalej...?

Na odpowiedzi na to pytanie proszę aby każdy z Państwa odpowiedział wg. własnych przekonań. Czy dzisiejszy dzień zmieni coś w Gminie Chojnów? Czy nasze społeczeństwo da się przekonać do wiatraków? Czy wiatraki będą miały wpływ na naszą gminę - jesteśmy sąsiadami Gminy Zagrodno? To i wiele innych pytań dotyczących farm wiatrakowych pozostaje na dzień dzisiejszy bez odpowiedzi.

Komentarze

budowac te wiatraki- jak najwiecej :D i w Chojnowie i calej gminie i nie sluchajcie tych moherowych beretów co mówia ze to szkodzi:)
zgłoś komentarz
popieram mlodego .Sprzeciwiają sie budowie wiatraków, nie zgadzają się na elektrownie atomowe bo Czarnobyl , kopalnie węgla w naszych okolicach BROŃ BOŻE . Zobaczymy za pare lat jak ceny prądu pójdą w górę o 100 - 300 % i tym samym wszystko pójdzie w góre wszystko . Podwyżki będą takie że każdy będzie zastanawiał sie jak żyć . Ale wiatraki nie ; ) W Polsce ile mamy farm wiatrowych , 30 ? W procentach w porównaniu z innymi źródłami energii jest to nawet nie 1 % . W Niemczech tymczasem ile 40 -60 % ? Jest różnica. Za parę lat każdy będzie sie prosił o wiatraki ; ) W Niemczech co 10 km przy autostradzie jest farma wiatrowa i co ? jakoś żyją nie ? Dlatego właśnie Polska jest daleeko daleeko na liście potęg światowych ; )
zgłoś komentarz
boją się jak się bali wież gsm . Jak się boją o zdrowie to rzucać palenie i na rower a nie wożą się samochodami ...w sumie to jeszcze trochę i wszyscy będziemy przy tych cenach paliw :P
zgłoś komentarz
Zgadzam się z Tobą Sasu, prąd drogi i będzie coraz droższy. Uważam, że wiatraki to nic złego ,a wręcz dobra inwestycja, na pewno lepsze niż elektrownie atomowe.Nikt z nas młodych nie chciałby w swojej okolicy elektrowni takiej jak w Czarnobylu. Wiem, że elektrownie atomowe są w tej chwili nowoczesne i nie takie jak kiedyś, ale czy znajdą sie później finanse na jej konserwacje itp.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.