Deszczowa rywalizacja w XVII Szkolnych Mistrzostwach Dolnego Śląska (wyniki)
Za nami sobotnia rywalizacja w ramach XVII Szkolnych Mistrzostw Dolnego Śląska w Kolarstwie Górskim MTB. Po raz kolejny Park Piastowski w Chojnowie zgromadził dziesiątki młodych kolarzy z całego województwa. Wśród medalistów znaleźli się także reprezentanci naszego miasta.
Wymagająca trasa to nie wszystko. Tym razem we znaki zawodnikom dały się obfite opady deszczu. Kolarze zmagać musieli się z niskimi temperaturami, błotem i śliską nawierzchnią. Trasa zawodów prowadziła niemal w całości przez Park Piastowski. Start i meta ustawione zostały przy ulicy Jana Kilińskiego.
Rywalizację rozpoczęli najmłodsi. Wśród dziewcząt startujących w kategorii "Żaczka" równych sobie nie miała Liwia Szewczyk. Na podium tuż za nią uplasowały się Alicja Matuła oraz Weronika Kula. W kategorii żaków najlepiej z trasą po Parku Piastowskim poradził sobie Mikołaj Legieć. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Konrad Jeżewski, natomiast na trzecim Patryk Szkudłapski.
W starszej kategorii żaków rywalizację na pierwszym miejscu zakończył Aleksander Basiński. Podium uzupełnili Oskar Czekaj oraz Antoni Muryj. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Natalia Grzegorzewska, wyprzedzając Julię Legieć i Izabelę Urbańską.
Rywalizację drużynową szkół podstawowych w kategorii dziewcząt wygrały zawodniczki Szkoły Podstawowej przy ZS 3 w Lubinie. Na podium znalazły się również zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie oraz Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach. W zawodach chłopców równych sobie nie mieli młodzi zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 7 w Nowej Rudzie.
Przejdźmy do Gimnazjów - w kategorii dziewcząt ze złotymi medalami Chojnów opuściły reprezentantki Gimnazjum w Starych Bogaczowicach. Na drugim miejscu zawody zakończyły zawodniczki Gimnazjum w Przyłęku, natomiast na trzecim reprezentantki Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Wśród chłopców ze sporą przewagą triumfowali reprezentanci Gimnazjum nr 1 w Polkowicach. Na podium znaleźli się także zawodnicy z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie oraz Gimnazjum w Starych Bogaczowicach.
Indywidualnie zacznijmy od młodzików. Wśród dziewcząt rywalizację wygrała Hanna Fijałkowska. Kolejne miejsca na podium zajęły Paula Bernaczek oraz Dorota Bielecka. Warto zaznaczyć że tuż za podium zawody zakończyła Anita Małek. Wśród chłopców złotym medalistą został Karol Woźniak, wyprzedzając Wiktora Waraczewskiego i Filipa Brzóskę.
Kolejny chojnowski akcent odnajdujemy w rywalizacji juniorek młodszych. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Alicja Gałas. Tytuł mistrzowski trafił w ręce Pauliny Pastuszek, medal srebrnyzdobyła Sara Tonder. Wśród juniorów młodszych najlepszy okazał się Michał Jaskot. Na podium znaleźli się również Dominik Kopiwoda oraz Adam Sazanowicz.
Najstarszą grupą rywalizującą tego dnia w Chojnowie byli reprezentanci szkół średnich. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Kategorię chłopców ze złotym medalem zakończyło Liceum Ogólnokształcące w Lubinie. Indywidualnie w kategorii juniorek młodszych po złoty medal sięgnęła Wiktoria Gawrońska, wyprzedzając Kamilę Pastuszek oraz Darię Łętowską. Tuż za podium rywalizację zakończyła Anna Szewczyk.
Tytuł mistrzowski w kategorii juniorów młodszych trafił do Krystiana Deca, który w przedostatnim wyścigu pokonał Jakuba Bielińskiego oraz Jakuba Żurawia. Najstarszą grupą rywalizującą w chojnowskich zawodach byli juniorzy. Rywalizacją w tej kategorii zwyciężył Emil Bartolewski.
Wyniki
Dziewczęta - szkoły podstawowe:
2004-2007 - V i VI klasa
1. Natalia Grzegorzewska - SP Krosnowice
2. Julia Legieć - SP 7 Nowa Ruda
3. Izabela Urbańska - SP Wilków
4. Marcelina Kulas - SP 3 Jelenia Góa
5. Anna Klimek - SP 7 Nowa Ruda
6. Wiktoria Kijak - ZSP Pogwizdów
2004-2007 - II, III i IV klasa
1. Liwia Szewczyk - SP 118 Wrocław
2. Alicja Matuła - SP 2 Nowa Ruda
3. Weronika Kula - SP Wambierzyce
4. Emilia Fijałkowska - Primus Wrocław
5. Zuzanna Mukusiak - SP Ścinawka Dolna
6. Dagmara Urbanek - SP Wambierzyce
Dziewczęta - szkoły gimnazjalne:
2002-2003 - I, II klasa
1. Hanna Fijałkowska - GM Primus Wrocław
2. Paula Bernaczek - PGM Przyłęk
3. Dorota Bielecka - GM Jedlina-Zdrój
4. Anita Małek - GM 2 Chojnów
5. Małgorzata Langner - GGM Przedmoście
6. Julia Kowalska - ZS Stare Bogaczowice
...
8. Hanna Konarzewska - GM 2 Chojnów
10. Wiktoria Brożyna - GM 2 Chojnów
15. Amelia Sznajdrowicz - GM 2 Chojnów
Dziewczęta - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne:
1997-2001
1. Paulina Pastuszek - ZSOiT Toruń
2. Sara Tonder - ZSP Świdnica
3. Alicja Gałas - GM 1 Chojnów
4. Katarzyna Dominik - PZKZiU Jawor
5. Julia Wojtoń - ZSA Bożków
6. Klara Zimna - I LO Lubin
1997-2001 - III klasa
1. Wiktoria Gawrońska - ZS Stare Bogaczowice
2. Kamila Pastuszek - GM 1 Jaworzyna Śląska
3. Daria Łętowska - GGM Przedmoście
4. Anna Szewczyk - GM 1 Chojnów
5. Paula Topolnicka - GM 2 Jawor
6. Wiktoria Węgrzynowska - ZS Stare Bogaczowice
...
8. Patrycja Rataj - GM 1 Chojnów
Chłopcy - szkoły podstawowe:
2004-2005 - V, VI klasa
1. Aleksander Basiński - SP 46 Wrocław
2. Oskar Czekaj - SP Przedmoście
3. Antoni Muryj - SP 7 Nowa Ruda
4. Paweł Bielecki - SP Jedlina Zdrój
5. Leszek Jaśkiewicz - SP Stara Łomnica
6. Paweł Wawrzyńczyk - NSPFJ Głuszyca Górna
2004-2005 - II, III, IV klasa
1. Mikołaj Legieć - SP 7 Nowa Ruda
2. Konrad Jeżewski - SP Miłkowice
3. Patryk Szkudłapski - SP 7 Nowa Ruda
4. Wiktor Dec - SP 7 Nowa Ruda
5. Wit Sacha - SP 7 Nowa Ruda
6. Alan Sobczak - SP 4 Chojnów
...
8. Arkadiusz Jarosławski - SP 3 Chojnów
9. Miłosz Pułka - SP 4 Chojnów
Chłopcy - szkoły gimnazjalne:
2002-2003 - I, II klasa
1. Karol Woźniak - ZS 1 Wałbrzych
2. Wiktor Waraczewski - PGM Przyłęk
3. Filip Brzóska - GM 2 Nowa Ruda
4. Maciej Cholewa - GM 3 Głogów
5. Karol Kozina - GM 1 Polkowice
6. Mateusz Cieślak - GM 1 Chojnów
...
8. Szymon Musiał - GM 2 Chojnów
16. Michał Kondziołka - GM 2 Chojnów
17. Karol Spirydowicz - GM 1 Chojnów
19. Gabriel Kondziołka - GM 2 Chojnów
26. Janusz Sobkowicz - GM 1 Chojnów
2001 - III klasa
1. Michał Jaskot - GM 1 Polkowice
2. Dominik Kopiwoda - ZS Stare Bogaczowice
3. Adam Sazanowicz - ZS Stare Bogaczowice
4. Marcel Kicaj - GM 1 Polkowice
5. Jakub Ogorzałek - GM 2 Nowa Ruda
6. Konrad Gut - GM Olszyna
Chłopcy - szkoły ponadgimnazjalne:
2000-2001 - I klasa
1. Krystian Dec - ZSP Świdnica
2. Jakub Bieliński - MKS Karolina
3. Jakub Żuraw - ZSB-E Świdnica
4. Paweł Marchlewski - TE Wałbrzych
5. Marcin Zarębski - ZS 1 Świdnica
6. Jakub Romanik - I LO Lubin
1997-1999 - II, III, IV klasa
1. Emil Bartolewski - KLO Legnica
2. Jakub Jaskórzyński - I LO Jawor
3. Marcin Karpiński - KLO Legnica
4. Maksymilian Gajewski - I LO Lubin
5. Krystian Szczepanik - ZSOiZ Gryfów Śląski
6. Mateusz Dąbrowa - ZSOiZ Gryfów Śląski