Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Ferie w mieście

Autor admin
Data utworzenia: 18 styczeń 2012, 13:33 Wszystkich komentarzy: 0


Ferie w mieście
Młodzi chojnowianie na brak atrakcji podczas tegorocznych ferii zimowych nie mogą narzekać. Od poniedziałku do piątku Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie serwuje im przeróżne atrakcje z różnych dziedzin.

Dziś, tj. 18 stycznia 2012 r. o godzinie 10:00 już po ilości dzieci zgromadzonych w sali kinowej MOKSiR-u można było wywnioskować, że szykuje się coś „większego”. I tak faktycznie było – na scenie Ośrodka zaprezentował się Teatr Edukacji i Profilaktyki w Krakowie – Maska. Już na wstępie możemy zdradzić – było wspaniale!

Od samego początku dzieci, które licznie przybyły do MOKSiR-u wraz z opiekunami, bawiły się wyśmienicie. Z widowni dobiegały ciągłe salwy śmiechu, nie było chwili na nudę. Repertuar dobrany przez gości z Krakowa wpasował się idealnie w wymagania najmłodszych.Na scenie też się działo. Tylko dwie osoby, młode dziewczyny, zawładnęły wyobraźnią przybyłych, zaserwowały sporą dawkę humoru, przemycając „między wierszami” wiele prawd moralnych i zasad, którymi warto kierować się w codziennym życiu.

Zaprezentowany przez teatr Maska spektakl o tytule „Złośliwości jej królewskiej mości” opowiadał o księżniczce Alicji, która – jak to przystało na księżniczkę – była rozkapryszona, zarozumiała, samolubna i nie potrafiła się z nikim dzielić. Dzięki sprytnej zagrywce wróżki jej postawa zmieniła się o 180 stopni i stała się dobrą i uczynną dziewczyną, finalnie poproszoną przez wymarzonego księcia Aleksandra o rękę. Przedstawienie nie „doszłoby” do finału, gdyby nie pomoc najmłodszych zasiadających na widowni, którzy wspierali aktorów radami, wskazówkami i podpowiedziami, np. o znane im zwroty grzecznościowe, które pomogły księżniczce Alicji stać się lepszym człowiekiem.
Na scenie – mimo dwuosobowego składu przybyłego teatru – zaprezentowali się, poza księżniczką Alicją, żaba, Emilia – 8-letnia dziewczynka z dworu, wróżka, królik (Królicja), w którego przemieniła się na jakiś czas księżniczka oraz oczywiście książę Aleksander.

Młodzi widzowie byli zachwyceni przedstawieniem. Wychodząc z sali z ich ust usłyszeć można było takie słowa jak: wspaniałe, cudowne, super, frajda. Gratulujemy zespołowi MOKSiR-u celnie podjętej decyzji o zaproszeniu teatru z Krakowa, a najmłodszych zapraszamy do codziennego uczestnictwa w atrakcjach przygotowanych przez miasto – jeszcze mnóstwo przed nami!

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform