Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Piosenki Stanisława Staszewskiego w lubińskiej Muzie

Autor admin
Data utworzenia: 17 styczeń 2012, 11:23 Wszystkich komentarzy: 0


Piosenki Stanisława Staszewskiego w lubińskiej Muzie
Początek roku obfituje w wydarzenia kulturalne w okolicy. Do znakomitych propozycji, które znajdą Państwo w poniższych wpisach dołącza spektakl w wykonaniu artystów Teatru SYRENA w Warszawie oraz Krystyny Tkacz, Artura Andrusa i Mirosława Baki - "Nie dorosłem". Piosenki Stanisława Staszewskiego.

Wieczór piosenek Stanisława Staszewskiego (1925-1973), legendarnego poety i barda, z wykształcenia architekta. Jego postać wydobył z mroku zapomnienia głośny film Jerzego Zalewskiego "Tata Kazika", bo Staszewski był właśnie ojcem lidera formacji Kult. W latach pięćdziesiątych Staszewski był duchowym liderem bywalców skupionych wokół warszawskiego klubu „Piwnica” przy Placu Grzybowskim, a od 1961 – po wyjeździe do Płocka – obracał się w kręgach młodzieży skupionej wokół klubu „Marabut”. To wtedy powstały jego słynne piosenki, m.in. Celina i Baranek, znane z interpretacji zespołu Kult i Jacka Kaczmarskiego. W 1967 roku ten ironiczny liryk, porównywany do George’a Brassensa, wyemigrował do Paryża, gdzie napisał kolejne głośne utwory, m.in. Bal kreślarzy i Mariannę. Ciężka choroba serca przyczyniła się do jego przedwczesnej śmierci.

Spektakl to muzyczna podróż w czasie do rzeczywistości lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych – tej warszawskiej i tej paryskiej. Co można ocalić ze świata, którego już dawno nie ma? Kilkanaście nostalgicznych, „męskich“ tekstów śpiewanych w oparach alkoholowych „szczerych“ wieczorów lub w ramach żartobliwych przypowiastek z przeważnie smutnym morałem…


CK Muza, Duża Sala, 19 lutego 2012 r., godz. 17:00 i 20:00
Bilety: 80 zł (II miejsca), 100 zł (I miejsca)

Źródło: CK Muza

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.