Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

I Rajd Ziemi Chojnowskiej oraz Zlot Pojazdów Zabytkowych - zabawa w świecie dawnej motoryzacji

Autor admin
Data utworzenia: 22 sierpień 2016, 15:36 Wszystkich komentarzy: 0


I Rajd Ziemi Chojnowskiej oraz Zlot Pojazdów Zabytkowych - zabawa w świecie dawnej motoryzacji

Pogoda okazała się niestraszna uczestnikom I Rajdu Ziemi Chojnowskiej. Kilkadziesiąt pojazdów stanęło na chojnowskim Rynku wzbudzając zachwyt zarówno mieszkańców Chojnowa jak i Gminy Chojnów, którzy mogli obserwować ich na trasie. Takiego wydarzenia w naszych gminach jeszcze nie było!

Od prawdziwie unikalnych pojazdów rodem z 20-lecia międzywojennego, przez czasy Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, po samochody, które jeszcze nie tak dawno mogliśmy obserwować na ulicach naszych miejscowości. I Zlot Pojazdów Zabytkowych przyciągnął na chojnowski Rynek ogromną rzeszę fanów motoryzacji oraz zwykłych mieszkańców, chcących zobaczyć unikalne pojazdy lub powspominać lata swojej młodości.

Niesamowite Fiaty Topolino, unikalne samochody, które większość z nas mogła zobaczyć po raz pierwszy w życiu, różne modele niemieckiego Porsche, wytwory VEB Automobilwerk Eisenach, czechosłowackie motocykle, pojazdy rodzimej motoryzacji, traktory, wzbudzający zachwyt na naszym portalu Renault Alpine, Syrena 104 z drzwiami przystosowanymi do łapania kur, czy też Polonez Caro Plus - którego ciągle spotkać możemy na chojnowskich ulicach - to zaledwie zalążek tego co mogliśmy zobaczyć na tej imprezie.


Ulewny deszcz, który storpedował rajd okazał się niestraszny dla dużej ilości załóg, które mimo wszystkich przeciwności wyruszyły na trasę.Na odcinku pomiarowym równych sobie nie miało Renault Alpine. Grand Prix I Rajdu Ziemi Chojnowskiej powędrowało natomiast do załogi białego Volvo 340 - to oni najlepiej poradzili sobie z zadaniami sprawnościowymi. Podium uzupełniły ekipy Renault Alpine oraz Fiata 125p - białej milicji.

W drugiej części imprezy pogoda okazała się dużo bardziej łaskawa dla uczestników - po ulewnym poranku w końcu pojawiło się słońce. Zlot obfitował zarówno w atrakcje dla dorosłych jak i dzieci - ci drudzy mieli okazję zaprezentować swoje zdolności plastyczne w nietypowym miejscu - na karoserii Fiata 126p. Chętnych było wielu.

Tych nieco starszych, po świecie dawnej motoryzacji oprowadzał Jerzy Janicki - prezes Automobilklubu Legnickiego.

Zgodnie z zapowiedzią, kulminacyjnym punktem zlotu była licytacja na rzecz Julii Bugajskiej - 8-letniej lubinianki, która jeszcze dwa lata temu była zdrowym, w pełni sprawnym fizycznie dzieckiem. Niestety w wyniku choroby - ostrego zapalenia rdzenia kręgowego doszło do uszkodzenia rdzenia. Uczestnicy zlotu wylicytowali m.in. piłkę z podpisem Marcina Gortata, gadżety CCC Sprandi Polkowice, część z quada Rafała Sonika czy też piłkę z podpisami piłkarzy Zagłębia Lubin. Licytację poprowadził doskonale znany z anteny Muzycznego Radia Szczepan Knap.

Wszyscy, którzy odwiedzili tego dnia chojnowski Rynek mieli okazję wziąć udział w głosowaniu, którego celem był wybór najpiękniejszych pojazdów. Nagrody ufundowane przez sponsorów trafiły zarówno do triumfatorów plebiscytu jak i wylosowanych uczestników głosowania.

Imprezę zakończył koncert doskonale znanego w naszym mieście Juranda Kowalskiego i jego zespołu.

Organizatorem wydarzenia był klub Oldtimer Chojnów. Impreza odbyła się dzięki wsparciu lokalnych samorządów. Biorąc pod uwagę, że była to dopiero pierwsza edycja tej imprezy oraz panujące warunki pogodowe, trzeba przyznać, że liczba uczestników była naprawdę spora. Miejmy nadzieję że przyszłoroczna edycja zgromadzi w Chojnowie jeszcze większą rzeszę miłośników dawnej motoryzacji.

Dla wszystkich, którzy nie mieli okazji odwiedzić wydarzenia, pozostawiamy obszerną fotorelację.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.