Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Za nami Letni Koncert Organowy w wykonaniu Filipa Borkowskiego

Autor admin
Data utworzenia: 16 sierpień 2016, 11:16 Wszystkich komentarzy: 0


Za nami Letni Koncert Organowy w wykonaniu Filipa Borkowskiego

Już po raz trzeci chojnowska fara przyciągnęła do swojego wnętrza miłośników muzyki organowej. W niedzielny wieczór kościół gościł trzeci z Letnich Koncertów Organowych, tym razem w wykonaniu Filipa Borkowskiego.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego koncertu, tak samo i teraz mieliśmy okazję posłuchać artysty młodego i równie utalentowanego. Filip Borkowski zaprezentował zgromadzonej publiczności utwory m.in. Franza Tundera, Johana Sebastiana Bacha czy Gordona Younga. Nie zabrakło również regionalnych akcentów - wśród twórców, których utwory zostały odegrane podczas niedzielnego koncertu znalazł się Adolf Hesse - wrocławski organista i kompozytor - uczeń Józefa Elsnera.

Prawdziwy zachwyt wzbudziła kończąca koncert "Modlitwa z Suity Gotyckiej" (Prière à Notre-Dame) autorstwa Léona Boëllmanna - francuskiego kompozytora, komponującego w XIX wieku dzieła na organy, fortepian a także pieśni i chorały kościelne.

Seria Letnich Koncertów Organowych współorganizowana jest przez Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie oraz radnego Grzegorza Gapskiego. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Nie ulega wątpliwości że każdy kolejny koncert przyciąga coraz większą rzeszę miłośników muzyki organowej - nie tylko z Chojnowa. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się także goście z sąsiednich gmin a nawet województwa lubuskiego. Ostatni z koncertów zaplanowany został na 28 sierpnia - seria zostanie zakończona występem doskonale znanego w Chojnowie muzyka - Tomasza Susmęda.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.