Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Los osiedli w Białej i Piotrowicach przesądzony? Opinia Rady Gminy jednogłośna (wideo)

Autor admin
Data utworzenia: 30 maj 2016, 12:22 Wszystkich komentarzy: 15


Los osiedli w Białej i Piotrowicach przesądzony? Opinia Rady Gminy jednogłośna (wideo)

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Chojnów uchwalono istotną opinię w kwestii ewentualnego przyłączenia części sołectw Biała, Piotrowice i Goliszów w granice administracyjne miasta Chojnowa. Przypomnijmy - chodziło o część osiedla domów jednorodzinnych w sąsiedztwie ulicy Gabrieli Zapolskiej, Kolonię Biała, część terenów w sąsiedztwie Dolzametu i pobliskiej stacji paliw oraz teren oczyszczalni ścieków w Goliszowie.

Odbywające się w ostatnich miesiącach na terenie gminy wiejskiej konsultacje społeczne w sprawie ewentualnego przekazania tych terenów, zakończyły się wynikiem z pewnością cieszącym władze gminy, które od początku manifestowały swój sprzeciw wobec tego pomysłu - Nie można traktować gminy jako kawałka, wycinka - są to naczynia połączone - mamy wspólny budżet, wspólne wydatki, wspólne potrzeby i odłączenie jakiegokolwiek terenu od gminy powoduje że gmina staje się uboższa, dysponuje mniejszymi środkami finansowymi na wykonywanie zadań własnych. - powiedział Wójt Andrzej Pyrz.

Za pozostawieniem tych terenów w dotychczasowych granicach opowiedziało się 90,7% głosujących (frekwencja wyniosła 64,3%).

Głos w sprawie zabrał również radny Ryszard Tajchman, z oburzeniem w głosie przypomniał nie tak dawną sesję rady miasta - Jesienią ubiegłego roku, na sesji Rady Miasta Chojnowa, z wielką łaską udzielono głosu panu Wójtowi i panu Przewodniczącemu. Pan Radny Skowroński nie chciał słuchać pozostałych głosów, by móc zapoznać radę miasta z wolą radnych gminy. Bardzo mnie to zabolało, bo co to za praktyki, gdzie próbuje się zamknąć usta ludziom, którzy zostali wybrani przez wyborców, by ich reprezentowali, a chcieliby to uczynić na forum rady miasta. Radny Tajchman zwrócił się również bezpośrednio do przedstawicieli władz miasta Chojnowa - Niech radni miasta Chojnowa, albo Burmistrz, pan Przewodniczący Rady Miasta usłyszą, że sąsiedzi, którzy się wzajemne szanują, wzajemnie sobie pomagają przez tyle lat i potrafili żyć w zgodzie - w ten sposób ze sobą nie rozmawiają. Panie Burmistrzu, jeżeli ma Pan jakiś problem, to proszę przyjść tu do nas na sesję, do gminy i próbujmy te problemy rozwiązywać wspólnie.

Głosowanie radnych nad uchwałą w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej granicy gminy Chojnów zwieńczone zostało oklaskami. Wszyscy głosujący poparli decyzję większości mieszkańców Gminy Chojnów. Swoje zadowolenie z obrotu spraw wyraził Przewodniczący Rady Gminy Bogdan Styrkowiec, który dziękując radnym, mieszkańcom gminy oraz wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie konsultacji zauważył, że poparcie mieszkańców gminy dla pozostawienia jej w dotychczasowym kształcie z pewnością było większe niż wskazywałyby na to wyniki konsultacji - Mieliśmy wiadomości, że część ludzi, którzy byli za przyłączeniem po prostu się pomyliła.Komentarze

Pyrz sprowadził kolesi z Legnicy z SLD samych starych dziadów, tak spłaca dług tak samo jak zatrudnienie Walasek.Na tych legniczan powymyślał etaty aby robotę mieli.Nie wiem jak radni w gminie ale w mieście nic nie robią jak prędzej przez kilkanaście lat, biorą tylko kasę.Od lat wpłynęła jedna propozycja uchwały, żadnych interpelacji czy czegokolwiek.Zresztą ten projekt zablokował Skowroński i niema żadnych szans.Ludzie głupi tak wybierają to mają takie władze, znaczy głupie i leniwe.
zgłoś komentarz
Pazerna gmina ziemi nie odda bo straci kasę. Kogo obchodzi, że mieszkańcy chca inaczej. Komedia.
TO NIE GMINA JEST PAZERNA TYLKO MIASTO , A JEŚLI SIĘ CHCIAŁO MIESZKAĆ W MIEŚCIE TO TAM TRZEBA BYŁO SIĘ BUDOWAĆ
zgłoś komentarz
Tu nie chodzi o to, że ktoś chce mieszkać nie na wsi, a w mieście. Chodzi o to, że gmina nic nie robi aby ulżyć mieszkańcom i ludzie chcą coś zmienić. Ktoś tam wspomniał o funduszu obywatelskim- ale to tylko mydlenie oczu. Fundusz ten, to nie są dodatkowe środki, tylko pieniądze z budżetu gminy- i trzeba komuś zabrać te pieniądze, aby inni dostali jakieś ochłapy. Co to jest kilka tysięcy złotych, w porównaniu do kosztów zapewnienia podstawowych potrzeb mieszkańców. Mieszkańcy potrzebują- miejsc pracy, utwardzonych dróg, oświetlenia, kanalizacji, nie mówiąc o chodnikach czy ścieżkach rowerowych - a gmina nie jest w stanie tego zapewnić. Miasto w temacie inwestycji czy pozyskiwaniu funduszy, bije gminę na głowę. Chojnów jest bardzo małym miastem i brakuje mu terenów do rozwoju. Przy obecnej polityce nie ma szans na jakieś spektakularne inwestycje, jak to miało miejsce w Środzie ŚL, Żarowie, czy choćby obecnie w Jaworze.
zgłoś komentarz
Przecież odkąd jest Serkies niema żadnej inwestycji, tylko pozyskiwane środki z unii co w konsekwencji zadłuża miast na miliony złoty na kilkanaście lat albo więcej.Miasta jak Złotoryja czy ostatnio Jawor pozyskują inwestorów, stają nowe fabryki ludzie mają pracę a w Chojnowie nic się nie robi w tym kierunku, tereny gminy są tu do niczego niepotrzebne.Mało tego kilka lat do tyłu było dwóch poważnych inwestorów i nie było w ratuszu z kim rozmawiać, straciliśmy dwa zakłady pracy, jeden poważy który dogadał się w Polkowicach.Pazerne jest miasto, one chce tereny a nie gmina od Chojnowa, nawet gdyby była taka sytuacja że brak terenu można się zawsze dogadać i miasto i gmina zyskały by na tym.
zgłoś komentarz
Żeby byli inwestorzy i inwestycje potrzebne są dodatkowe pod nie a takowych brak:) co nie zmienia faktu, że na obecnie posiadanych terenach brak inwestorow i jest cos tu nie tak.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform