Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Dinopark w Szklarskiej Porębie - nawet zimą nie zabraknie atrakcji.

Autor Maciek
Data utworzenia: 18 styczeń 2012, 14:36 Wszystkich komentarzy: 2


Dinopark w Szklarskiej Porębie - nawet zimą nie zabraknie atrakcji. Zimą spacer przez teren parku przypomina wyprawę w epokę zlodowaceń. Wśród grubej warstwy śniegu wita nas naturalnych rozmiarów mamut. Wchodząc na liczącą 1200 metrów ścieżkę edukacyjną natykamy się na starszych "królów puszczy" – stegozaura, diplodoka i oczywiście "króla jaszczurów" – tyranozaura. – Ten ostatni, mimo iż najgroźniejszy, jest ulubieńcem wszystkich odwiedzających Dinopark dzieci – mówią zgodnie pracownicy parku.

Łącznie dinozaurów (wszystkie naturalnej więc – imponującej wielkości, przekraczającej 20 metrów) jest ponad siedemdziesiąt. Ideą parku jest jednak przedstawienie ich w sposób nie tylko realistyczny (do tej pory przecież nie wiadomo, jakie było choćby "umaszczenie" gadów), ale i jak najbardziej żywy. Stąd pomysł ukrywania ich wśród skał i drzew – a także inscenizowanie krwawych polowań mięsożerców na roślinożernych kolegów.


W Dinoparku oprócz ścieżki edukacyjnej nie brakuje innych atrakcji: jest i kolejka Flinstonów (czyli sympatycznych, znanych z kreskówek Jaskiniowców), plac zabaw dla najmłodszych, oraz restauracja dla starszych, z wielkim stekiem.
Oprócz tego – kino 5D, czyli to, co przyciąga po dinozaurach najbardziej. Kin takich w Polsce jest do tej pory niewiele. Ich innowacyjność to wprowadzenie widza w sam środek filmu – nie tylko przez trójwymiarowe okulary, ale także przez poddawanie go bodźcom będących częścią fabuły. Rzeczywiście, podczas krótkiej animacji "Asylum" przenosimy się do opuszczonego szpitala psychiatrycznego, gdzie straszą nas latające dookoła zjawy – mrożąc nas martwym oddechem, spychając w pułapki i owiewając wyczuwalnym zapachem śmierci…


Pracownicy parku zapewniają, że również zimą atrakcji w Dinoparku brakuje. – Zima to przecież wspaniały czas dla dzieciaków! Oprócz zwiedzania ścieżki edukacyjnej, urządziliśmy specjalne Mikołajki, stworzeniem przestrzeni do zjazdów na saneczkach, a dla dorosłych cykl biesiad zimowych w stylu folklorystycznym – obiecują.

Dinopark czynny jest codziennie od 10 do 19, w czasie kiedy zapada zmrok właściciele zapewniają dodatkową atrakcję, którą jest zwiedzanie parku z pochodniami.

Cennik:

Bilet normalny

18 zł

Bilet ulgowy dzieci i młodzież do lat 12

14 zł

seniorzy (powyżej 65 lat)


Opracowała: Antonina Małowiecka

Źródło: http://www.goryizerskie.pl


Komentarze

Świetna informacja. Nie trzeba jechać do Niemiec, aby pokazać dzieciom dinozaury, bo są tak blisko nas. Super. Dzięki.
zgłoś komentarz
Informacja bardzo fajna ale ja byłem i tu i tu i wersja niemiecka ma jeszcze wiele innych atrakcji. Ceny biletu są jednak sporo droższe. Jak ktoś lubi ma możliwość to proponuję pojechać w oba miejsca. W Niemczech w chwili obecnej trwa zimowa przerwa.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.