Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Marokańska przygoda Jarosława Mirosławskiego

Autor admin
Data utworzenia: 25 kwiecień 2016, 13:26 Wszystkich komentarzy: 0


Marokańska przygoda Jarosława Mirosławskiego

W czasie gdy Muzeum Regionalne gościło wernisaż prac Lucjana Sagana, w sąsiedniej Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczęła się prelekcja Jarosława Mirosławskiego, który opowiedział zgromadzonym mieszkańcom naszego miasta o swej wizycie w Maroku.

Na miejscu mieliśmy okazję zobaczyć fotografie z takich miejsc jak As-Sawira, Meknes, Fez czy Marakesz. Ogromne wrażenie na gościach prelekcji zrobiła architektura marokańskich miast, która po usunięciu ulicznych lamp i asfaltowych dróg przeniosła by nas w czasy średniowiecza.

Mimo stosunkowej bliskości Maroka i Europy (zaledwie 14 km), dzielą nas ogromne różnice kulturowe. Jako przykład przedstawić można chowanie zmarłych - w Maroku cmentarze to miejsca zazwyczaj opuszczone.

Prelekcja była też doskonałą okazją do poznania m.in. marokańskich rozwiązań związanych z uprawą roślin na piaszczystym terenie - metody te z powodzeniem zastosować możemy również w naszym kraju.

Na sam koniec przenieślimy się w jedno z najwyższych pasm górskich w Afryce - Atlas Wysoki. Jarosław Mirosławski opowiedział jak wygląda życie w podgórskich miejscowościach oraz zaprezentował zdjęcia z prób zdobycia najwyższego szczytu północnej Afryki - Tubkalu.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform