Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Co z kładką na Matejki? Budżet na 2016 rok na chwilę obecną jej nie przewiduje

Autor admin
Data utworzenia: 10 styczeń 2016, 15:40 Wszystkich komentarzy: 0


Co z kładką na Matejki? Budżet na 2016 rok na chwilę obecną jej nie przewiduje

Jednym z tematów poruszonych na ostatniej sesji Rady Miejskiej była planowana budowa kładki nad rzeką Skorą, mającą połączyć ulicę Matejki z ulicą Ignacego Paderewskiego - plany zawierały także utwardzenie drogi prowadzącej do Hali Powiatowego Zespołu Szkół. Inwestycja najprawdopodobniej nie dojdzie do skutku w tym roku - nie została przewidziana w budżecie.

Mieszkańców Chojnowa, a w szczególności uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i użytkowników hali sportowej martwi przede wszystkim brak utwardzonej nawierzchni na ulicy Matejki - Kładka nad rzeką jest obok, problem jest z ulicą, teraz jest śnieg, ale jak zaczynie się topić to zrobi się błoto i jest fatalnie - powiedział jeden z uczniów Powiatowego Zespołu Szkół.


Zmartwiony brakiem uwzględnienia budowy kładki w budżecie na 2016 roku był również Mariusz Kowalczyk, jeden z radnych, a zarazem dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół - Ta sala to nie tylko Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie, aczkolwiek wiadomo, większość dzieci które uczęszcza do PZS to są mieszkańcy Chojnowa, ale z tej sali sportowej korzystają również uczniowie Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 na swoich zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, sporadycznie też dzieci ze szkoły podstawowej. Popołudniami w miesiącach jesienno-zimowo-wiosennych są zajęte przez dzieci, młodzież, mieszkańców miasta, także ościennych miejscowości (...) Przykro jest że przez tyle lat nie możemy doczekać się tej drogi i dojście na tą hale sportową wygląda w takich warunkach.

Burmistrz Chojnowa w odpowiedzi stwierdził, iż w momencie konstruowania budżetu pod uwagę brane są priorytety, które na chwilę obecną są najważniejsze (tj. do 15 listopada) - Projekt kładki z kosztorysem otrzymaliśmy 28-30 listopada, w związku z tym nie znaliśmy kwoty, jaką należałoby wyasygnować na budowę kładki, plus do tego jeszcze całą drogę.

Koszt budowy kładki i drogi według wstępnego kosztorysu wynosi 400 000 złotych.

Budowa tego mostu planowana była już od wielu lat, jednak przez bardzo zły stan techniczny "złamanego mostu" zdecydowano się przenieść inwestycję i wybudować nową kładkę pomiędzy ulicami Brzozową i Racławicką.

Brak wpisania inwestycji na ulicy Matejki do budżetu nie przekreśla jednak szans na powstanie kładki - Czekamy też na pojawienie się możliwości aplikowania o środki unijne, bo na razie nie są ogłaszane konkursy, jeżeli to nastąpi, to my to będziemy robić. Mi naprawdę bardzo zależy, by ulica Matejki była prawdziwą ulicą, żeby ją zrobić - powiedział w trakcie grudniowej sesji Burmistrz Jan Serkies.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform