Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Bezpłatna mammografia dla mieszkanek Chojnowa

Autor admin
Data utworzenia: 09 styczeń 2016, 09:13 Wszystkich komentarzy: 0


Bezpłatna mammografia dla mieszkanek Chojnowa

Po raz kolejny mieszkanki naszego miasta w wieku od 50 do 69 lat będą miały możliwość wykonania bezpłatnego badania mammograficznego. W chwili obecnej prowadzone są zapisy.

Badania odbędą się 12 stycznia na parkingu sklepu Netto (Legnicka 68). W badaniach udział wziąć mogą wszystkie kobiety urodzone pomiędzy 1946 i 1965 rokiem (które w ciągu dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii). W chwili obecnej można zapisać się na badania - rejestracja telefoniczna prowadzona się pod numerem telefonu 58 666 2 444. Call center czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00, w soboty i niedziele w godz. 9:00 – 18:00. W przypadku braku rejestracji konieczne będzie oczekiwanie w kolejce. W celu wykonania badania nie jest potrzebne skierowanie lekarskie.

Badanie jest refundowane co 2 lata (lub co rok dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie) przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Zachęcamy do udziału w badaniach - w chwili obecnej mammografia jest najskuteczniejszą metodą profilaktyki raka Piesi. Kobiety w wieku objętym programem są w osobami szczególnie narażonymi na zachorowanie.


źródło:lca.pl

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.