Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Podsumowanie roku 2015 - przegląd wybranych inwestycji

Autor admin
Data utworzenia: 05 styczeń 2016, 12:27 Wszystkich komentarzy: 0


Podsumowanie roku 2015 - przegląd wybranych inwestycji

Ubiegły rok upłynął nam m.in. pod znakiem oddania do użytku kolejnych inwestycji, zarówno na terenie naszego miasta jak i gminy wiejskiej. Prześledźmy zatem najciekawsze zmiany jakie zaszły w 2015 roku.

Do czołowych inwestycji, które zostały otwarte w 2015 roku z pewnością zaliczyć możemy chojnowski Dom Kultury. W wyremontowanym budynku mieści się sala widowiskowa, sala recitalowa, a także pracownie tematyczne: teatralna, muzyczna, plastyczna i ceramiczna. Mieszkańcy Chojnowa w nowej siedzibie MOKSiRu mogą skorzystać z kręgielni i sali fitness. W ostatnich miesiącach roku doszło do otwarcia w sali widowiskowej kina, które powróciło do Chojnowa po wielu latach.

Inwestycją budzącą ogromne dyskusje był otwarty pod koniec roku Żłobek Miejski przy ulicy gen. Maczka. Na realizację tej inwestycji, miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 80 % w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH”. W nowym obiekcie do końca roku trwały prace wykończeniowe; przed otwarciem wymagał przejścia odbiorów technicznych - potrzebne były decyzje Państwowej Straży Pożarnej, Stacji Sanitarno-Emidemiologicznej oraz Państwowego Inspektoru Nadzoru Budowlanego. Zgodnie z zapowiedziami płynącymi z Urzędu Miejskiego, rekrutacja pierwszych dzieci do nowego żłobka rozpocznie się już w styczniu 2016 roku.


Nie zabrakło w mijającym roku inwestycji w sport - to właśnie wtedy zakończono przebudowę Stadionu Miejskiego. Nowy obiekt Chojnowianki wzbogacił się o bieżnię lekkoatletyczną; obiekt został wyposażony także w system odwodnienia. Nowe miejsce zyskało ogromną popularność wśród biegaczy; których nie brakowało w mijającym roku na dotychczas świecącym pustkami stadionie.

W trakcie roku informowaliśmy także o otwarciu Street Workout Parku. Nowy obiekt w Parku Piastowskim stanowi inwestycję firmy FlowPark, od wielu lat zajmującej się promowaniem Street Workoutu w Polsce. Miejsce to już od kilku miesięcy przyciąga miłośników aktywności na świeżym powietrzu - nie brakuje ich nawet w mroźne styczniowe popołudnia.


To, co z pewnością ucieszyło mieszkańców ulicy Kościuszki, Witosa, Kolejowej oraz Placu Dworcowego to z pewnością remont podwórka, położonego pomiędzy zabudowaniami tych właśnie ulic. Znajdujące się w fatalnym stanie miejsce doczekało się gruntownej modernizacji - gruntowe drogi (po deszczu pełnie kałuż i błota) zostały utwardzone, stworzono miejsca parkingowe oraz ciągi piesze. Modernizacji doczekał się plac zabaw, wzbogacono zieleń oraz małą architekturę tego miejsca. Jedno z najbrzydszych podwórek naszego miasta, w tej chwili stanowić może chlubę dla mieszkańców kwartału.

W trakcie mijającego roku doszło to modernizacji wielu budynków. Z pewnością najbardziej rzucające się zmiany zaszły na Rynku oraz w jego sąsiedztwie. Każdy z pewnością zauważył nową elewację budynków przy Legnickiej 9 i Rynku 21. W październiku informowaliśmy o remoncie budynku przy Legnickiej 66, który objął: wymianę pokrycia dachu, wymianę instalacji wewnętrznych, okien, drzwi do klatki schodowej, wymianę instalacji domofonowej, odnowienie klatki schodowej oraz odnowienie elewacji budynku. Remontu elewacji doczekała się również obchodząca w tym roku jubileusz 50-lecia "Jubilatka".


Dużych inwestycji nie zabrakło także w gminie wiejskiej. Nad wyraz uroczyście zakończyła się budowa nowych budynków socjalnych. W październiku informowaliśmy o oficjalnym przekazaniu kluczy nowym mieszkańcom. Budowa socjalnego budynku mieszkalnego - segment B, zakończyła się już w sierpniu 2015 roku. 1 września Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Legnicy wydał pozwolenie na użytkowanie mieszkań; tym samym rozpoczęła się procedura przydziału lokali najuboższym rodzinom z Gminy Chojnów.

W budynku socjalnym nr „30j” w Okmianach mieści się sześć lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej 328,20 m². Wszystkie lokale są parterowe, dwupokojowe, wyposażone w podstawowe media – wodę, kanalizację, niezależne centralne ogrzewanie, kuchenkę oraz łazienkę. Zaprojektowane są one w wersji oszczędnościowej, konstrukcja jest prosta – bez podpiwniczenia i poddasza użytkowego. Powierzchnia całkowita pojedynczego lokalu wynosi średnio ok. 54,70 m².

Gmina Chojnów poszczycić się może także m.in. zakończeniem modernizacji świetlicy w Zamienicach. Wartość zadania wyniosła 29.900,00 zł. Gminie Chojnów, na ten cel udało się pozyskać z Fundacji KGHM Polska Miedź darowiznę w wysokości 20.000,00 zł.


A jak wy oceniacie czołowe zmiany roku 2015? Jakie według was inwestycje powinny stanowić priorytet dla władz miasta i gminy w roku 2016?


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.