Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Co nas czeka w nowym roku?

Autor admin
Data utworzenia: 02 styczeń 2016, 13:19 Wszystkich komentarzy: 0


Co nas czeka w nowym roku?

Sylwestrowe szaleństwo już za nami. Nowy rok nie mógł się zacząć lepiej niż od przedłużonego weekendu, lecz czy układ przyszłych świąt będzie również tak korzystny? Zobacz co czeka nas w nowym, 2016 roku.

Tak jak i w latach poprzednich, również i w tym Sejm Rzeczpospolitej Polskiej postanowił w wyjątkowy sposób uczcić pewne rocznice. W roku 2016 obchodzić będziemy 1050-lecie chrztu Polski - po raz pierwszy naszą ojczyznę odwiedzi papież Franciszek, jego wizyta wiązać będzie się z organizowanymi pod koniec lipca w Krakowie Światowymi Dniami Młodzieży. Rok 2016 będzie również: rokiem Henryka Sienkiewicza (w 100 rocznicę śmierci oraz 170 rocznicę urodzin), rokiem Feliksa Nowowiejskiego (w 70 rocznicę śmierci) oraz rokiem Cichociemnych.

Niezwykle interesująco nowy rok przedstawia się od strony sportowej. Już w czerwcu czekają nas Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, goszczące tym razem we Francji. W sierpniu oczy całego świata zwrócą się w stronę Rio de Janeiro - miasta goszczącego Igrzyska XXXI Olimpiady. Nie ulega wątpliwości że to dwie największe imprezy tego roku, obydwie swoim udziałem zaszczycą reprezentanci Polski. Wśród gospodarzy wielkich imprez sportowych w roku 2016 znalazł się również nasz kraj - już w styczniu gościć będziemy Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej - jedną z aren tych zawodów będzie wrocławska Hala Stulecia.

Rok 2016 zapowiada się nieco spokojniej od ubiegłego pod względem politycznym; inaczej jednak będzie w reszcie świata. Swojego prezydenta wybiorą Amerykanie, a parlament Rosjanie. W lipcu oczy niemal całego świata zostaną zwrócone w stronę Warszawy, gdzie odbędzie się szczyt NATO.

Ciekawie nowy rok zapowiada się w kategoriach kulturalnych - głównie za sprawą przyznania Wrocławiowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

Kalendarz świąt ruchomych przedstawia się następująco:

Tłusty czwartek: 4 lutego
Ostatki: 9 lutego
Popielec: 10 lutego
Niedziela Palmowa: 20 marca
Pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa: 23 marca
Wielki Czwartek: 24 marca
Wielki Piątek: 25 marca
Wielka Sobota: 26 marca
Wielkanoc: 27 marca
Poniedziałek wielkanocny: 28 marca
Wniebowstąpienie Pańskie: 5 maja
Zesłanie Ducha Świętego: 15 maja
Boże Ciało: 26 maja

Rok 2016 będzie trwać o jeden dzień dłużej od roku 2015. Wszystko za sprawą 29 lutego.

A jak nowy rok wyglądać będzie w naszym mieście oraz w gminie? Światło na tą kwestię rzuca budżet jaki na grudniowych sesjach uchwalili samorządowcy z obydwu jednostek. O planowanych inwestycjach wkrótce poinformujemy.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform