Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Repertuar kina Helios (4 grudnia - 10 grudnia)

Autor Helios Legnica
Data utworzenia: 10 grudzień 2015, 15:34 Wszystkich komentarzy: 0


Repertuar kina Helios (4 grudnia - 10 grudnia)

KULTURA DOSTĘPNA

Od teraz w każdy czwartek o godz. 18:00 bilety na wybrane polskie filmy w naszych kinach będą kosztowały tylko 10 złotych. Kultura Dostępna to projekt, który pozwoli, aby szerokie grono odbiorców mogło zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana zostanie jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

PANI Z PRZEDSZKOLA

Komedia, Czas trwania: 93 min., Od lat: 15, Produkcja: Polska [2014], Premiera: 25.12.2014 (Polska)

Opis filmu:

"Pani z przedszkola" to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem, niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina (Karolina Gruszka). To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor latawców (Adam Woronowicz) i jego melancholijna małżonka (Agata Kulesza) odkryją, czym jest prawdziwa miłość i zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.
W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów „Pani z przedszkola”, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej – Agata Kulesza, laureaci tej nagrody – Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami – Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat i legenda polskiego kina – Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.

GODZ. 18:00*

* seans odbędzie się 17.12.2015r.

KINO KONESERA

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.

Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne!

Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.

INTRUZ – NAPISY

Dramat, Czas trwania: 102 min., Od lat: 15, Produkcja: Francja/Polska/Szwecja [2015], Premiera: 09.10.2015 (Polska)

Opis filmu:

John wychodzi z poprawczaka, pragnąc rozpocząć życie na nowo. Niestety w lokalnej społeczności, do której powraca, jego zbrodnia nie została ani zapomniana, ani wybaczona. Jego powrót wyzwala we wszystkich to, co najgorsze, atmosfera linczu wokół niego narasta. John czuje się opuszczony przez dawnych przyjaciół oraz tych, których kocha i zaczyna tracić nadzieję. Opanowuje go ta sama agresja, która niegdyś wtrąciła go do więzienia. John nie potrafiąc zostawić przeszłości za sobą, postanawia się z nią zmierzyć.

GODZ. 19:15*

*seans odbędzie się 16.12.2015r.

ŚWIĘTO KINA

KARBALA

Wojenny, Czas trwania: 115 min., Od lat: 15, Produkcja: Polska [2014], Premiera: 11.09.2015 (Polska)

Opis filmu: „Karbala” to opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich bitew w najświeższej historii polskiej armii. Islamscy terroryści zgotowali polskim i bułgarskim żołnierzom prawdziwe cztery dni piekła. W muzułmańskie święto Aszura zaatakowali ratusz miejski, w którym przetrzymywani byli aresztowani rebelianci.
Kiedy tłum dżihadystów zbliżał się do City Hall, na placu boju pozostał jedynie niewielki oddział polskich i bułgarskich żołnierzy. 80 prawdziwych bohaterów, mających zapasy jedzenia oraz amunicji wystarczające tylko na 24 godziny, stanęło oko w oko z rozwścieczonym i gotowym na wszystko tłumem uzbrojonych terrorystów. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiły, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrała bitwę, ale wyszła z niej bez straty ani jednego żołnierza.
Obrona City Hall jest jeszcze nieodkrytym fragmentem najnowszej historii polskiej armii. Tajemnice ściśle tajnej operacji odkrywa przed widzami reżyser Krzysztof Łukaszewicz („Żywie Biełaruś!”, „Lincz”).
Film inspirowany jest prawdziwą historią ppłk. Grzegorza Kaliciaka, który dowodził oddziałem polskich i bułgarskich żołnierzy w Karbali. Jako uczestnik tamtych wydarzeń był również konsultantem merytorycznym filmu.

GODZ. 19:15*

*seans odbędzie się 12.12.2015r.

CHEMIA

Dramat, Czas trwania: 105 min., Od lat: 15, Produkcja: Polska [2015], Premiera: 27.11.2015 (Polska)

Opis filmu:

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa.
To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być.
Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz, założycielki Fundacji Rak’n’Roll.

GODZ. 12:30*

*seans odbędzie się 12.12.2015r.

CZERWONY PAJĄK

Thriller, Czas trwania: 95 min., Od lat: 15, Produkcja: Polska [2015], Premiera: 27.11.2015 (Polska)

Opis filmu:

Karol (Filip Pławiak) jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa "potrzebę", której istnienia nie był świadomy lub nie miał odwagi, czy możliwości jej nazwać. Morderca okazuje się weterynarzem (Adam Woronowicz). Karol wchodzi z nim w bardzo silną i emocjonalną relację mistrz - uczeń. Weterynarz staje się jego nauczycielem w sztuce zabijania. Jednak gdy nadejdzie dzień próby, student stanie przed niezwykle trudnym wyborem.

GODZ. 21:45*

*seans odbędzie się 12.12.2015r.

OBCE NIEBO

Dramat, Czas trwania: 109 min., Od lat: 15, Produkcja: Polska [2015], Premiera: 16.10.2015 (Polska)

Opis filmu:

Basia (Agnieszka Grochowska) i Marek (Bartłomiej Topa) mieszkają w Szwecji. Jedno niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera im ukochaną córkę i oddaje rodzicom zastępczym. Miłość córki do matki zostaje wystawiona na próbę. Rodzice muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją, dla której nie liczą się ludzkie uczucia. W obliczu koszmaru Basia i Marek decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

GODZ. 16:00*

*seans odbędzie się 12.12.2015r.

KRÓL ŻYCIA

Komedia, Czas trwania: 96 min., Od lat: 15, Produkcja: Polska [2015], Premiera: 25.09.2015 (Polska)

Opis filmu:

Edward jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie nie ma czasu dla swego starego ojca.
Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo główny bohater roztacza taką pozytywną aurę.

GODZ. 16:45

*seans odbędzie się 12.12.2015r.

TYTUŁY TYGODNIA

KOCHAJMY SIĘ OD ŚWIĘTA - NAPISY

Komedia, Czas trwania: 107 min., Od lat: 12, Produkcja: USA [2015], Premiera: 04.12.2015 (Polska)

Opis filmu:

"Kochajmy się od święta" to historia czterech pokoleń rodziny Cooperów. Spotykają się co roku przy świątecznym stole. Tym razem ten magiczny wieczór nie będzie taki, jak poprzednie. Na jaw wyjdą skrzętnie skrywane rodzinne sekrety, co odrobinę zepsuje wigilijną atmosferę miłości i zrozumienia. Senior rodu spędza święta w towarzystwie młodej kelnerki, jego córka ze swoim mężem udają perfekcyjne małżeństwo, ich córka zaprasza na kolację narzeczonego, którego poznała chwilę wcześniej, a wnuczka Cooperów klnie jak szewc. W ten jakże magiczny wieczór eksplodują wszystkie bombki.

GODZ. 12:00, 16:45*, 19:00,

*seans nie odbędzie się 12.12.2015r.

W SAMYM SERCU MORZA – NAPISY / 2D

Dramat / Akcja / Przygodowy, Czas trwania: 122 min., Od lat: 15, Produkcja: USA [2015],Premiera: 04.12.2015 (Polska)

Opis filmu:

Zimą 1820 r. płynący z Nowej Anglii statek wielorybniczy Essex został zaatakowany przez przerażające stworzenie — gigantycznego kaszalota o niezłomnej woli i niemal ludzkim pragnieniu zemsty. Ta autentyczna katastrofa morska zainspirowała Hermana Melville’a do stworzenia powieści "Moby Dick". Jednak autor książki opisał tylko część tej historii. Film "In the Heart of the Sea" przedstawia, jak uczestnicy wyprawy, którzy pozostali przy życiu po starciu z wielorybem, walczą o przetrwanie, przekraczając granice własnej wytrzymałości i dokonując niemożliwego. W obliczu żywiołu i głodu przerażona i zrozpaczona załoga statku Essex, zwątpi w swoje najgłębsze przekonania: wartość ludzkiego życia i moralność swojego zajęcia. Tymczasem kapitan będzie próbował odnaleźć drogę do domu, a pierwszy oficer postawi sobie za cel pokonanie wieloryba.

GODZ. 15:00, 21:15*

*seans nie odbędzie się 12.12.2015r.

W SAMYM SERCU MORZA – NAPISY / 3D

Dramat / Akcja / Przygodowy, Czas trwania: 122 min., Od lat: 15, Produkcja: USA [2015],Premiera: 04.12.2015 (Polska)

Opis filmu:

Zimą 1820 r. płynący z Nowej Anglii statek wielorybniczy Essex został zaatakowany przez przerażające stworzenie — gigantycznego kaszalota o niezłomnej woli i niemal ludzkim pragnieniu zemsty. Ta autentyczna katastrofa morska zainspirowała Hermana Melville’a do stworzenia powieści "Moby Dick". Jednak autor książki opisał tylko część tej historii. Film "In the Heart of the Sea" przedstawia, jak uczestnicy wyprawy, którzy pozostali przy życiu po starciu z wielorybem, walczą o przetrwanie, przekraczając granice własnej wytrzymałości i dokonując niemożliwego. W obliczu żywiołu i głodu przerażona i zrozpaczona załoga statku Essex, zwątpi w swoje najgłębsze przekonania: wartość ludzkiego życia i moralność swojego zajęcia. Tymczasem kapitan będzie próbował odnaleźć drogę do domu, a pierwszy oficer postawi sobie za cel pokonanie wieloryba.

GODZ. 18:30

DOBRY DINOZAUR – DUBBING 2D

Komedia / Animacja / Familijny, Od lat: b.o., Produkcja: USA [2015], Premiera: 27.11.2015 (Polska)

GODZ. 11:15*, 11:30**, 15:45, 18:00

DOBRY DINOZAUR – DUBBING 3D

Komedia / Animacja / Familijny, Od lat: b.o., Produkcja: USA [2015], Premiera: 27.11.2015 (Polska)

GODZ. 09:30*, 10:00**, 10:15***, 12:30, 14:45

*seans odbędzie się 14.12.2015r.

**seans odbędzie się 15.12.2015r.

***seans nie odbędzie się 14-15.12.2015r.

MAKBET – NAPISY

Thriller / Dramat, Od lat: 12, Produkcja: Wlk. Brytania/Francja/USA [2015], Premiera: 27.11.2015 (Polska)

GODZ. 17:30*

*seans nie odbędzie się 17.12.2015r.

MOST SZPIEGÓW – NAPISY

Thriller / Dramat, Od lat: 15, Produkcja: USA [2015], Premiera: 27.11.2015 (Polska)

GODZ. 20:00

IGRZYSKA ŚMIERCI: KOSOGŁOS. CZĘŚĆ 2 – NAPISY 2D

Akcja / Przygodowy, Czas trwania: 137 min., Od lat: 12, Produkcja: USA [2015], Premiera: 20.11.2015 (Polska)

GODZ. 10:00*, 13:00, 19:15**, 21:00, 21:15*,

*seans nie odbędzie się 11.12.2015r.

**seans nie odbędzie się 12.12-16.12.2015r.

IGRZYSKA ŚMIERCI: KOSOGŁOS. CZĘŚĆ 2 – NAPISY 3D

Akcja / Przygodowy, Czas trwania: 137 min., Od lat: 12, Produkcja: USA [2015], Premiera: 20.11.2015 (Polska)

GODZ. 15:45*

*seans nie odbędzie się 12.12.2015r.

LISTY DO M. 2

Komedia romantyczna, Od lat: 15, Produkcja: Polska [2015], Premiera: 13.11.2015 (Polska)

GODZ. 09:00*, 10:30**, 14:30, 17:00, 20:15, 22:30*

*seans odbędzie się 12.12.2015r.

**seans nie odbędzie się 11-12.12.2015r.

SAWA. MAŁY WIELKI BOHATER – DUBBING

Animacja, Czas trwania: 87 min., Od lat: 6, Produkcja: Rosja [2015], Premiera: 13.11.2015 (Polska)

GODZ. 12:45*

*seans nie odbędzie się 11.12.2015r.

SPECTRE – NAPISY

Thriller / Akcja, Czas trwania: 148 min., Od lat: 15, Produkcja: USA/Wlk. Brytania [2015], Premiera: 06.11.2015 (Polska)

GODZ. 21:00

RABUSIE FISTASZKÓW – DUBBING

Komedia / Animacja / Przygodowy, Od lat: b.o., Produkcja: USA [2015], Premiera: 06.11.2015 (Polska)

GODZ. 10:00*

*seans nie odbędzie się 14.12.2015r.

CENNIK:


Cennik biletów 2D:

Bilet normalny – (pon. – czw.) 22 zł, (pt. – nd., święta) 24

Bilet ulgowy – (pon. – czw.) 18 zł, (pt. – nd., święta) 20 zł

Junior/Senior – (pon. – czw.) 18 zł, (pt – nd., święta) 20 zł

Promocje cenowe 2D:

Tani wtorek Normalny – 18 zł

Tani wtorek Ulgowy – 16 zł

Tani wtorek Junior/Senior – 16 zł

Seanse do godziny 13.30 – (pon. - pt.) – 15 zł (nie obowiązuje na seanse 3D oraz w Tanie wtorki)

Promocje cenowe 3D:

Tani wtorek Normalny – 20 zł

Tani wtorek Ulgowy – 18 zł

Tani wtorek Junior/Senior – 18 zł

Cennik biletów 3D:

Bilet normalny – (pon. – czw.) 25 zł, (pt. – nd., święta) 27

Bilet ulgowy – (pon. – czw.) 21 zł, (pt. – nd., święta) 23 zł

Junior/Senior – (pon. – czw.) 21 zł, (pt – nd., święta) 23 zł

Do wszystkich biletów na filmy 3D doliczana jest dopłata w wysokości 3 zł. Jest to dopłata związana z użytkowaniem okularów 3D, niezbędnych do właściwego odbioru projekcji trójwymiarowych. Okulary zostaną Państwu udostępnione do jednorazowego użytku. Prosimy o ich zwrot obsłudze kina po seansie.

Kino Helios w Legnicy-Galeria Piastów

ul. Najświętszej Marii Panny 9

rezerwacja tel. 76/ 862 02 00

Rezerwacja on-line : www.helios.pl

Znajdź nas także na Facebook`u: www.facebook.com/HeliosPolska

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w repertuarze.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform