Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

XVI Sesja Rady Gminy Chojnów - zobacz nagranie (wideo)

Autor admin
Data utworzenia: 29 listopad 2015, 12:55 Wszystkich komentarzy: 10


XVI Sesja Rady Gminy Chojnów - zobacz nagranie (wideo)

Zapraszamy do obejrzenia nagrania wideo z ostatniej sesji Rady Gminy Chojnów, która miała miejsce 20 listopada 2015 roku.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Funkcjonowanie placówek oświatowych na terenie Gminy Chojnów - realizacja zadań oświatowych w roku szkolnym 2014/2015:

1) informacja zbiorcza - inspektor ds. oświaty, kultury i zdrowia Urzędu Gminy Chojnów,

2) informacje dyrektorów gimnazjów,

3) informacje dyrektorów szkół podstawowych z terenu Gminy Chojnów.

4. Informacja w zakresie ochrony zabytków na terenie Gminy Chojnów.

5. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności międzysesyjnej.

6. Interpelacje, wnioski i zapytania.

7. Podjęcie uchwał:

1) w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego,

2) w sprawie wysokości stawek i zwolnień w podatku od nieruchomości,

3) w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych,

4) w sprawie określenia wzoru formularzy do podatku rolnego,

5) w sprawie określenia wzoru formularzy do podatku od nieruchomości,

6) w sprawie określenia wzoru formularzy do podatku leśnego,

7) uchylająca uchwałę w sprawie opłaty od posiadania psów,

8) w sprawie opłaty targowej,

9) w sprawie zmian budżetu Gminy na rok 2015,

10) w sprawie udziału Gminy Chojnów w realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju opracowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „ Dolnośląska Kraina Karpia” z siedzibą w Chocianowie.

8. Przyjęcie protokołu nr XIV.2015 z sesji z dnia 25 września 2015 r.

9. Sprawy różne.

10. Zamknięcie obrad.Komentarze

Chcę poruszyć jeden z wątków sesji dot. zmiany granic administracyjnych. Jestem jednym z mieszkańców Białej, tej Białej, której mieszkańcy są ignorowani przez poprzednią i obecną władzę gminy. Chcę jednocześnie uświadomić radnych oraz wszystkich mieszkańców gminy, którzy nie mając świadomości o co "walczymy" - oblewają nas pomyjami i nazywają separatystami. Od około 5-ciu lat nie możemy doprosić się o jakiekolwiek utwardzenie drogi raz w roku, by móc dojechać do swoich posesji oraz kilka punktów świetlnych, by nie połamać sobie nóg wieczorem, czy w razie wezwania karetki w ogóle do nas trafiła. Nie żądamy i nie żądaliśmy chodników, ani asfaltu...
zgłoś komentarz
Chcemy jako mieszkańcy gminy minimum zainteresowania ze strony władz. Czy to tak wiele? Od 5 lat powstało około 20 nowych domów,każdy z nich to podatek od nieruchomości około 300zł/dom - proszę przeliczyć i przemnożyć przez te lata, czy nie można za te pieniądze zapewnić nam kilku wywrotek tłucznia przed zimą lub wykonać chociaż 1 punkt świetlny.
Pomysł na przyłączenie z Chojnowem nie powstał z byle czego. Przez 4 lata próśb o cokolwiek - mieliśmy nadzieję na lepsze podejście nowej władzy do tematu, Wójt na pierwszym spotkaniu w Białej obiecał zainteresowanie - czekaliśmy następne pół roku... i okazało się , że obecna władza ma nas także "w poważaniu". Ta część Białej była zawsze traktowana po macoszemu, zdziwilibyście się ilu "starych" mieszkańców od wielu lat chce przyłączenia do Chojnowa - nie mają nawet przystanku autobusowego...
zgłoś komentarz
Proszę nas nie oskarżać, o to że chcemy zabrać tereny Gminie, mamy po prostu porównanie rozwoju miasta Chojnowa i gminy, w której wniosek o poprawę warunków życia mieszkańców traktowany jest jak ZAMACH na władze. Widocznie interpretacja słowa ROZWÓJ w gminie jest zupełnie odmienna niż powinna być z korzyścią dla wszystkich jej mieszkańców. W jaki sposób chcecie przyciągnąć inwestorów, jeśli nie dajecie nić od siebie? Aż żal patrzeć jak to wszystko jest marnotrawione. Twierdzicie, że drogi, o utwardzenie których walczymy nie są wasze. Proszę powiedzieć na jakim etapie są rozmowy z właścicielami w sprawie ich przejęcia? Na żadnym - bo tak po prostu jest wygodniej. Ale gdy my z tymi drogami chcemy "przejść" do lepszego gospodarza - to wtedy znów są wasze...
zgłoś komentarz
Reasumując - proszę o zastanowienie, przed kolejnymi obelgami pod naszym adresem, przed komentarzami z szyderczym uśmiechem, że przyszliśmy "zagarnąć tereny gminy". Chcieliśmy Panie Wójcie żeby nam "ptaszki ćwierkały" i ćwierkają, tylko trzeba w dzisiejszych czasach iść do przodu, napędzać rozwój i nie tłumaczyć, że w Grobli też nie ma dróg - tylko zapewnić mieszkańcom i podatnikom Panie Wójcie godne życie. Powtarzam nigdy nie oczekiwaliśmy cudów!!!
PS. Info dla Pani radnej z Dobroszowa - też bylibyśmy wdzięczni za nasypanie drogi żużlem - gdyby choć raz to się zdarzyło;)
zgłoś komentarz
Paradoks polega na tym że jak pomogą Koloni w białej, to czyimś kosztem, np, innej wsi i to jest genralny problem gminy wiejskiej. Chytry wójt ciągnie na dno całą giminę, a przy okazji miasto na tym traci, stajac się miastem o największym zagęszczeniu na km2. Pytanie jaki ma interes w działniu na skkodę publiczną?? Uważam że powinno się w tej sprawie powiadomić prokuratorę w związku z podejrzeniem działania na skzodę gminy przez wójta gminy..
zgłoś komentarz
A pytanie dlaczego gmina wiejska mówi o terenach inwestycyjnych tuż przy miescie Chojnów? Moim zdaniem to pasozytowanie na miescie. Miasto buduje infrastrukturę, a gmina się przylepia di granic miasta i towrzy sobie tereny inwestycyjne. A w ch..j robcie sobie te tereny w Rokitkach albo Osetnicy a nie tuz przy mieście!!
zgłoś komentarz
A na konću oczywiście baba palnie głupotę, żeby tylko wku...wić mieszkańców całej gminy, o jakiejś kolejce na inwestycje. Wg tej kobiety masz tsać w kolejce na końc, zamiast przejśc do okienka gdzie kolejka na inwestycje jest krótsza, czyli w miescie chojnów, no absurd! szyt głupoty. Pytanie ile ludzi dożyje tych inwestycji , stojąc w kolejce zadłuzone po uszy gminie wiejskiej Chojnów? Czy ci radni z ta kobiwtą myślą że ludize śa jakimiś masohistami, że bedą sami sobie kłody pod nogi rzucać, żeby jak najpóźniej było lepiej dla nich? Co z tego że kupowali dizałki i wiedzieli co biorą? A gdzie mieli kupować, jak miasto Chojnów nie ma działek na sprzedaż, bo jest zdusozne przez pasyżytującą giminę , która robi sobie tereny inwestycyjne , zamiast miastu oddac je pod zabudowę mieszkaniową. Odwołąc wójta i radę.. Proponuje zbierac podpisy za referendum odwołującym władze samorzadowe gminy wiejskiej Chojnów
zgłoś komentarz
A ja chciałbym się zapytać administratora gminnej strony internetowej, dla czego nie mogę znaleźć listy radnych gminnych? Ostatnio na wszelkie sposoby usiłowałem wyszukać tą informację i mi się nie udało. Może ja nie jestem zbyt lotny w przestrzeni internetowej, a może takowej listy faktycznie nie ma? Moim zdaniem powinno się znaleźć miejsce na umieszczenie informacji o radnych tak byłych jaki obecnych, którzy od czasu transformacji rządzili gminą, no chyba, że te informacje są w gminie Chojnów TAJNE!?
zgłoś komentarz
Wójt nie ponosi odpowiedzialności za decyzje, może robić co chce i zatrudniać kogo chce. Koszty są nieważne, bo to mieszkańcy zapłacą. Nikt go nie rozliczy. Podobnie jak jego poprzedników. Dlaczego nie ma nigdzie przedstawionych kosztów, jakie gmina ponosi i ponosiła za poprzednich wójtów na konkretne cele? Miejmy nadzieję , że PiS
szybko wprowadzi odpowiednią ustawę :).
zgłoś komentarz
Obecny wójt to treny gość jak poprzednik.. Strefy inwestycyjne robi są na granicach gminy a nie w we wsiach, bo z premedytacją chce żerowac na wypracowanej przez miasto infrastrukturze i udawanie że to miasto... Mam nadzieje że burmistrz konsekwentnie wystąi do ministra o roszerzenie granic miasta bo to skandali, Średnio 3 kom przyjąc w kazdą stonę od granic miasta i po kłopocie. A Wujt niech się weżmie za robote i działa nakorzyść wsi, a nie o włości terytorialne, bo mini Putin nie jest tu nam potrzebny. Dziekujemy temu panu , szkodzi gminie i miastu .
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform