Dawid Laskowski brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim

Autor LMKS „SFORA”
Data utworzenia: 04 listopad 2015, 09:30 Wszystkich komentarzy: 0

W dniach 23-25 października w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim. Jest to najważniejsza krajowa impreza sportowa, skierowana do 12-, 13- i 14-letnich zawodników uprawiających Taekwondo Olimpijskie. Mistrzostwa zgromadziły blisko 400 młodych sportowców z całej Polski. Taekwondocy rywalizowali w dwóch spośród trzech możliwych konkurencji. Każdy obowiązkowo stanął do walki sportowej KYORUGI w swojej kategorii wagowej oraz miał do wyboru dwubój techniczny bądź układy formalne POOMSAE.

Reprezentacja LMKS "SFORA" Chojnów, składająca się z trzech zawodników, przywiozła do domu jedno miejsce medalowe oraz sporą dawkę doświadczenia w związku z debiutem na imprezie rangi Mistrzostw Polski. Wyniki indywidualne wyglądają następująco: Nikola Drozd po wygranej walce doznała kontuzji, która wyeliminowała ją z dalszej rywalizacji i ostatecznie uplasowała się poza podium; Martyna Radwan wygrała swoją pierwszą walkę i niestety odpadła w kolejnej, zajmując lokatę bez miejsca medalowego; Dawid Laskowski, po szczęśliwym losowaniu, w kolejnej walce trafił na faworyta i zwycięzcę kategorii open, któremu niestety uległ, dzięki dalszym wygranym swojego przeciwnika Dawid został dopuszczony do walki w repasażach, gdzie już triumfował i ostatecznie zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski i tytuł drugiego Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim w kategorii wagowej open.

Dla zawodników należą się ogromne gratulację za podjęty trud podczas przygotowań do mistrzostw i walkę do samego końca, dla rodziców i bliskich podziękowania za wsparcie w tych trudnych chwilach oraz bardzo duże sportowe dzięki dla trenera Mariusza Sulmy z LMKS GLADIUS Bolesławiec za sprawowanie opieki nad naszymi podopiecznymi podczas tych zmagań.

Teraz wracamy na treningi we wtorki i czwartki między 16:30 a 19:00 w Gimnazjum nr 1 i przygotowujemy się do kolejnych startów oraz wyznaczymy następne cele do osiągnięcia.

Wszystkich zapraszamy na nasz fanpage oraz na salę treningową do wspólnych treningów.