Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Okres przedświąteczny sprzyja złodziejom

Autor admin
Data utworzenia: 12 grudzień 2011, 10:41 Wszystkich komentarzy: 0


Okres przedświąteczny sprzyja złodziejom

Uwaga! Czas świątecznych zakupów, szał wyprzedaży, atmosfera z tym związana – to wszystko sprzyja złodziejom. Apelujemy o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa.

W galeriach handlowych czy marketach, szczególnie w weekendy zaobserwować można coraz większy ruch. Wszyscy się śpieszą, gonią za okazjami, chcą wykorzystać obecny czas na zrobienie zakupów na zbliżające się święta i skorzystać z przecen, którymi kuszą nas wystawy sklepów. Jednak skutek naszych działań może być zupełnie odwrotny.

W tłumie gęsto ściśniętych ludzi nie trudno paść ofiarom kieszonkowców. Często portfel z dokumentami, gotówką, kartami płatniczymi nosimy w kieszeni kurtki czy tylnej kieszeni spodni – nie jest to rozważny ruch. Wystarczy chwila nieuwagi, zamieszanie – często sztucznie zrobione przez grupę złodziei – i tracimy cenną własność.

Inny przykład – zakupy z całą rodziną w supermarkecie. Kurtki, torebki wkładamy do kosza na zakupy. Zaaferowani szukaniem produktów na półkach tracimy je z oczu, często wózek zostawiając w alejce zapominając co w nim mamy.

Idąc na zakupy do którejś z kolei galerii handlowych zostawiamy samochód na okolicznym, często niestrzeżonym parkingu. Torby wypchane uprzednio zrobionymi zakupami zostawiamy na fotelach auta. Widok taki kusi złodzieja. Unikajmy więc prezentowania innym naszych nabytków, zostawiania ich bez opieki.

Sytuacje takie można mnożyć… A kieszonkowcy dobrze o tym wiedzą i korzystają z nadarzających się okazji. Apelujemy o rozwagę, zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dodatkowo, w końcówce grudnia, gdy większości osób udziela się świąteczna atmosfera złodzieje opracowują przeróżne metody aby dobrać się do naszego portfela. Metoda na „wnuczka” - mimo, że wszystkim znana - działa. Młody mężczyzna lub kobieta dzwoni do osoby w podeszłym wieku, którą wcześniej dokładnie „prześwietliła”. Podaje się za wnuczka/wnuczkę w potrzebie – musi zdobyć pieniądze na opłacenie studiów, zakup prezentu dla rodziców itp. Nieświadomi i niepodejrzliwi starsi ludzie chętnie pomagają mimo, że nie zdają sobie sprawy, że telefonuje ktoś im zupełnie obcy…

Inną z nowoczesnych metod na wyłudzenie pieniędzy jest metoda „na księdza”. Kostium duchownego nie jest trudno zdobyć, a naiwni ludzie chętnie pomogą i rzucą nieco grosza na kościół.

Przestrzegamy – nie dajmy się okraść lub oszukać. Robiąc zakupy świąteczne w hipermarketach czy korzystając z wyprzedaży w centrach handlowych zachowajmy szczególną ostrożność, w tych miejscach roi się od kieszonkowców i złodziei!

Źródło zdjęcia: postedinparis.wordpress.com


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.