top chojnow.pl - Młodziki Chojnowianki w Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym.
Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Młodziki Chojnowianki w Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym.

Autor E.G...
Data utworzenia: 09 grudzień 2011, 12:31 Wszystkich komentarzy: 0


Młodziki Chojnowianki w  Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym.

24 drużyny zagrały w jubileuszowym, dwudziestym piątym Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym pod patronatem prezydenta Legnicy. Wśród zespołów znalazła się także drużyna młodzików KS Chojnowianki. Zespoły podzielono na sześć grup. Reprezentanci grodu nad Skorą trafili do tzw. „grupy śmierci”. Ich rywalami byli Chrobry Głogów, Junak Drohobycz (Ukraina) i Odra Ścinawa. Zawodnicy może wzrostu niewielkiego, ale duch walki w nich ogromny. Chyba nikt nie spodziewał się, że Chojnowianka z tej grupy wyjdzie zwycięsko. Pokonali kolejno Chrobrego Głogów 1:0, Odrę Ścinawa 2:1 i w meczu o pierwsze miejsce z Junakiem Drohobycz zremisowali 1:1. Te wyniki dały im przepustkę do dalszych rozgrywek. W meczu ćwierćfinałowym los przydzielił im drużynę z Gorlitz oraz zespół Jaworia Jawor. Dobra passa jednak odwróciła się od naszych. Mimo, że grupa wydawał się nieco słabsza od tej z dnia poprzedniego, mimo wygranej z Niemcami 2:0, w meczu z Jaworem stracili jedną bramkę, a to zamknęło im dalszy awans. Sam trener potwierdza wielki niefart swoich zawodników: „ Czujemy niedosyt, mogliśmy wygrać ten mecz. To był bardzo dobry mecz w wykonaniu moich piłkarzy. Niestety zaważyła nastrzelona ręka. Sędzia podyktował rzut karny dla drużyny przeciwnej w ostatniej minucie, który został zamieniony na bramkę. Tym nieszczęśliwym trafem odpadliśmy z dalszej gry”


Nasi reprezentanci nie mają jednak powodu do smutku. W ogólnej klasyfikacji zajęli szóste miejsce, co jest dużym sukcesem piłkarstwa młodzieżowego w Chojnowie. Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski nagrodził naszych młodzików dyplomem i piłkami, złożył też serdeczne gratulacje.


Klasyfikacja końcowa: (pierwszych dwanaście pozycji)

1. Apos Blańsko (Czechy)

2. Junak Drohobycz (Ukraina)

3. Javoria Jawor

4. MZKS Chrobry Głogów

5. SCS Amico Lubin

6. Chojnowianka Chojnów

7. KS Polkowice

8. Iskra Kochlice

9. Pogoń Góra

10. UKS Udanin

11. Goerlitz (Niemcy)

12. MKS Miedź Legnica

Skład drużyny KS Chojnowianka:

Kacper Szczepanowski, Jakub Wołoszyn (kapitan), Jakub Jagielski, Marcin Zazulczak, Michał Pisarski, Mikołaj Mietelski, Mateusz Skuła, Kacper Jędraszczyk, Damian Nosal, Kacper Laskowski.

Trenerem drużyny jest pan Piotr Seheniewicz.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.